Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Popoldne bo na severovzhodu delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. Drugod bo oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 14 do 20 stopinj C.
6°C | 17°C
torek, 25.10.2016
8°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
11°C | 13°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 12°C
petek, 28.10.2016
3°C | 14°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

36. pohod "Po poteh pohorskega bataljona"...


DOGODKI, DRUŠTVA

| |
12.01.2014      11:38
A A

36. pohod "Po poteh pohorskega bataljona"


Letos se je okrog 70 članov našega društva udeležilo tradicionalnega pohoda "Po poteh pohorskega bataljona. Vseh pohodnikov je bilo preko 2000.


Skupinska fotografija dela naših pohodnikov pri planinskem domu Osankarica
Skupinska fotografija dela naših pohodnikov pri planinskem domu Osankarica
Deli:

Planinsko društvo Zreče je letos pripravilo že 36. tradicionalni pohod "Po poteh pohorskega bataljona". Pohod je posvečen spominu na tragični dogodek iz druge svetovne vojne, ko je 8. januarja 1943 pri Treh žebljih na Osankarici bil svojo poslednjo bitko legendarni Pohorski bataljon. Takrat so ob neenaki borbi padli vsi borci tega bataljona, razen enega, ki je bil ranjen in so ga kasneje Nemci po strahovitem mučenju ustrelili kot talca.

 

Letošnji pohod je bil skorajda v spomladanskih razmerah. Snega je bilo malo, le globoko v gozdu so bile posamezne snežne zaplate, sicer pa so nas celotno pot ogrevali topli sončni žarki. Zato smo pohodniki, ki nas je bilo po informacijah organizatorev pohoda preko 2000, uživali v triurni hoji od Peska do Osankarice.

 

Pol ure pred kočo na Osankarici smo se pohodniki zadržali krajši čas pri Treh žebljih in obujali spomine na tragični dogodek, ki se je zgodil pred 71. leti. Naša skupina pohodnikov, članov našega društva je štela okrog 70 udeležencev. Pri spomeniku padlim borcem, kjer sta padla tudi dva naša domačina Zdravko Čebular in Ernest Prevolnik, smo skupaj zapeli partizansko pesem in se nato napotili do koče na Osankarici. Del skupine je nadaljeval pot še do Črnega jezera, kjer so domačini pred kratkim vzorno uredili pot z lesenimi podnicami. Sicer pa je tudi okolica jezera lepo urejena in si je ob obisku Osankarice  vredno ogledati še ta naravni pohorski biser.

 

Naš pohodniški dan smo zaključili v Zrečah v športni dvorani, kjer smo reigstrirali svojo prisotnost na pohodu, nato pa se še nekaj časa poveselili ob zvokih ansambla Toti Štajerci.

 


 

 

 

 

 

 

 

 





Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI PLANINSKO DRUŠTVO MISLINJA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


PLANINSKO DRUŠTVO MISLINJA
PLANINSKO DRUŠTVO MISLINJA
Šolska cesta 34
Tel:040 712 131

Bodite prvi pri oddaji mnenja.