Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.01.2017

oblačno
Ponoči in jutri bo pretežno oblačno. V zahodni Sloveniji padavin ne bo, drugod bo občasno snežilo. Več padavin bo v južni Sloveniji. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do -8, ob morju malo nad 0, najvišje dnevne od -4 do -1, na Primorskem do 5 stopinj C.
-7°C | -2°C
sreda, 18.01.2017
-9°C | -2°C
četrtek, 19.01.2017
-11°C | -2°C
petek, 20.01.2017
-13°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.1.2017 ob 19h
V torek in sredo bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo v sunkih dosegala hitrost 110 do 140 km/h.
-7°C
-2°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

26. Matjažev pohod na Peco


DOGODKI, DRUŠTVA

| |
16.02.2014      11:46
A A

26. Matjažev pohod na Peco


Naše društvo se je v okviru letnega programa pohodov tudi letos udeležilo 26. tradicionalnega pohoda na Peco.


Skupinski posnetek pohodnikov pred planinskim domom pod Peco
Skupinski posnetek pohodnikov pred planinskim domom pod Peco
Deli:

Planinsko društvo Mežica pripravlja vsakoletni Matjažev pohod na najvzhodnejši dvatisočak slovenskega pogorja - Peco (2126m). Ta pohod naj bi bil nadomestilo za nekdaj zelo obiskani zimski pohod na Stol, ki pa so ga organizatorji odpovedali zaradi nevarnosti snežnih plazov.

 

Lansko leto smo lahko po vrnitvi s Pece občudovali  stvaritve snežnih gradov na Mitneku, letos  pa to ni bilo mogoče, ker so organizatorji to prireditev zaradi neugodnih snežnih razmer odpovedali. Škoda, saj je ta prireditev prerastla lokalne okvire in je zato prihajalo na prostor pred gostiščem kralja Matjaža vse več obiskovalcev.

 

Naše planinsko durštvo je tako, kot vsako leto, pripravilo organiziran pohod na Peco. Organizatorji so se potrudili, da so pot zgazili, na nevarnih mestih, kjer bi lahko prišlo do plazenja snega, pa so namestili opozorilne napise.

 

Od koče proti vrhu so bile vremenske razmere povsem drugačne. Že na sedlu nad kočo je pihal močan veter, tisti pa, ki so se podali povsem do vrha, so med potjo doživljali pravi snežni vihar. Kar nekaj našim planincem se je kljjub temu uspelo prebiti do vrha, za kar jim gredo iskrene čestitke.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI PLANINSKO DRUŠTVO MISLINJA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


PLANINSKO DRUŠTVO MISLINJA
PLANINSKO DRUŠTVO MISLINJA
Šolska cesta 34
Tel:040 712 131

Bodite prvi pri oddaji mnenja.