Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo v vzhodnih krajih občasno še nekaj sonca, drugod pa bo večinoma oblačno. Zjutraj bo občasno deževalo na širšem območju Julijskih Alp ter ponekod na Notranjskem in Kočevskem, čez dan se bodo padavine krepile in se občasno pojavljale še ponekod v osrednjih krajih in na severu do Koroške. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
8°C | 15°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 14°C
petek, 28.04.2017
4°C | 10°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 14°C
nedelja, 30.04.2017
2°C | 17°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
15°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Ohranjanje starih obrti – pletenje iz ličja...


KULTURA, DOGODKI

| |
12.08.2014      12:35
A A

Ohranjanje starih obrti – pletenje iz ličja


Radovednost, želja po spoznavanju novega, po pridobivanju novih veščin, znanj in spretnosti je prisotna v vsakem izmed nas. Eden izmed načinov, kako razširiti obzorja o področju, ki nas zanima, je lahko tudi preko vključitve v študijski krožek. V Podjetniškem centru Slovenj Gradec jih uspešno izvajamo že deseto leto, tudi letos v Mislinji.


Rokodelska skupina
Rokodelska skupina
Deli:

V letošnjem študijskem krožku, ki je potekal v Mislinji, je 12 udeleženk spoznavalo staro rokodelsko obrt – pletenje iz ličja.


Udeleženke krožka, tudi članice rokodelske skupine Sončnice pri Društvu upokojencev Mislinja, so lani spoznavale polstenje volne, letos pa so se odločile za ličje. Čeprav termin izvajanja krožka ni bil ravno najprimerjenjši, saj je ličje najlažje dobiti jeseni, smo ga s skupnimi močmi uspeli najti dovolj za učenje. 


Skupaj z zunanjima sodelavkama, Ano Kašnik iz Pameč in Antonijo Sečnjak iz Podgorja, smo spoznavale material in njegove možnosti obdelave in pridobile veščine, znanja in spretnosti te obrti.


Vsaka je izdelala rožo in figuro iz ličja, pleten podstavek iz kitk, pletenih iz ličja ter podstavek ali skledo, šivano iz ličja s pomočjo igle. Izdelke smo razstavili na razstavi v centru Lopan ob občinskem prazniku konec junija 2014. 


Udeležile smo se tudi Likofa na Taberhi, etnološkega dneva v Muzeju na prostem v Rogatcu, kjer smo spoznavale mojstrice iz Kozjanskega in Obsotelja pri pletenju torb in copat iz ličja.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mislinja!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.