Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.01.2017

jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Po nekaterih kotlinah bo nastala megla. Burja na Primorskem bo slabela. Najnižje jutranje temperature bodo od -14 do -9, ob morju ter ponekod v Vipavski dolini okoli -2 stopinji C.
-8°C | 0°C
torek, 23.01.2017
-8°C | 0°C
sreda, 24.01.2017
-7°C | 0°C
četrtek, 25.01.2017
-9°C | 2°C
Opozorila
Petek, 20.1.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
-8°C
0°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Defribilator reši življenje. V Mirni Peči ......


OBČINSKE

| |
11.08.2016      7:14
A A

Defribilator reši življenje. V Mirni Peči nameščen ob vhodu v kulturni dom.AED - naprava za oživljanje ob zastoju srca
AED - naprava za oživljanje ob zastoju srca
Deli:

Avtomatski eksterni defibrilator (AED) je prenosna elektronska naprava, ki je sposobna zaznati zastoj srca pri človeku. S pomočjo električnega sunka pa lahko srce ponovno požene in s tem reši življenje. Uporaba je varna in enostavna, uporablja ga lahko prav vsak.

Sam po sebi pa aparat seveda ne rešuje življenj, je pa izredno dobrodošel dodatek pri oživljanju s pritiski na prsni koš (masažo srca) in umetnim dihanjem. Z oživljanjem z uporabo AED lahko narediš toliko kot celotna reševalna ekipa, ki prispe kasneje in rešiš življenje.

Prednost avtomatskega eksternega defibrilatorja (AED), ki je vedno nameščen na javnem mestu in je tako najbolj priročen ter hiter način pomoči, je, da je prvenstveno namenjen laikom. AED je varna naprava, ki sama prepozna srčni ritem. Če je t.i. defibrilacija potrebna, na to opozori in tistega, ki nudi pomoč, glasovno z navodili vodi skozi celotni postopek oživljanja do prihoda reševalcev.

 

POMNI!

  • Samo uporaba AED, brez stiskov prsnega koša in umetnega dihanja, je neučinkovita 

V Zdravstvenem domu Novo mesto so se v sklopu projekta AED odločili okrepiti prvi člen tako imenovane »verige preživetja«, ki ga imenujejo tudi laična prva pomoč. V ta namen so in bodo tudi v bodoče namestili več AED-jev na različnih lokacijah. Na vseh točkah namestitve AED-ja nameravajo organizirati tudi izobraževanja o uporabi AED-ja in temeljnih postopkih oživljanja.
V Mirni Peči je AED naprava za oživljanje postavljena ob vhodu v kulturni dom.

 

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Glasilo Občine Mirna Peč? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Občine Mirna Peč
Glasilo Občine Mirna Peč
TRG 2
Tel:(07) 393 61 00
Glasilo Občine Mirna Peč
Številka: 63
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
26.01.201 | Tečaji in delavnice
SPROŠČANJE Z GONGOM

Bodite prvi pri oddaji mnenja.