Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-5°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-8°C | 0°C
sobota, 21.01.2017
-8°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-8°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-6°C | 4°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 18h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-5°C
-1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Na Startup vikendu zmagali Mirnopečani s ......


POSLOVNE

| |
24.10.2016      11:43
A A

Na Startup vikendu zmagali Mirnopečani s pametnim termometromNa 5. Startup vikendu je bila za najbolj inovativno idejo izbrana ideja  Mirnopečanov The Gree – pametni termometer.
Na 5. Startup vikendu je bila za najbolj inovativno idejo izbrana ideja Mirnopečanov The Gree – pametni termometer.
Deli:

Minuli konec tedna je v organizaciji Razvojnega centra Novo mesto, StartUP-a Novo mesto in novomeške Gimnazije v  Podjetniškem inkubatorju Podbreznik sodelovalo 45 udeležencev, ki so pod vodstvom mentorjev in podjetnikov v dveh dnevih zgradili prototip in poslovni model svoje rešitve ter postavili temelje za nadaljnji razvoj idej v podjetja.

Izmed 14 idej so izbrali devet najboljših, to pa so SiPark – slovenski park turizma, MoonClock – dizajn za majice, The Gree – pametni termometer, DryLegs – oddaljen senzor izzliva vode, Tens – FizioHome – aplikacija za lajšanje bolečin, Top prenova – prenova na ključ, ProTactic – aplikacija za športne trenerje in BuyLow – zabavajte se s popusti.

Za najbolj inovativno oz. idejo z največ potenciala za hiter prodor na trg je bila izbrana ideja The Gree – pametni termometer. Gre za termometer, ki izboljšuje obstoječe verzije, saj je brez baterij, je ergonomske ter kompaktne oblike, mogoče ga je priključiti na mobilni telefon in preko aplikacije omogoča številne funkcionalnosti za uporabnika. Idejo so razvili Mirnopečani Tadej Muhič, Jernej Krevs, Tomaž Hrastar in Jure Klavora.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mirna Peč!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Občine Mirna Peč
Številka: 63
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.01.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.