Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.02.2017

jasno
Zvečer in del noči bo oblačno s padavinami. Meja sneženja se bo v prvi polovici noči spustila do nadmorske višine okoli 500 m. Na Primorskem bo zapihala zmerna burja. V drugem delu noči bodo padavine ponehale in do jutra se bo od severa že večinoma razjasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 5, v alpskih dolinah do -5 stopinj C.
1°C | 11°C
nedelja, 26.02.2017
-4°C | 12°C
ponedeljek, 27.02.2017
2°C | 15°C
torek, 28.02.2017
5°C | 14°C
sreda, 01.03.2017
3°C | 15°C
Opozorila
Petek, 24.2.2017 ob 19h
V drugem delu noči in v soboto dopoldne bo burja predvsem na območju Vipavske doline v sunkih lahko dosegala hitrost med 90 in 100 km/h. Nato bo slabela.
1°C
11°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Na Startup vikendu zmagali Mirnopečani s ......


POSLOVNE

| |
24.10.2016      11:43
A A

Na Startup vikendu zmagali Mirnopečani s pametnim termometromNa 5. Startup vikendu je bila za najbolj inovativno idejo izbrana ideja  Mirnopečanov The Gree – pametni termometer.
Na 5. Startup vikendu je bila za najbolj inovativno idejo izbrana ideja Mirnopečanov The Gree – pametni termometer.
Deli:

Minuli konec tedna je v organizaciji Razvojnega centra Novo mesto, StartUP-a Novo mesto in novomeške Gimnazije v  Podjetniškem inkubatorju Podbreznik sodelovalo 45 udeležencev, ki so pod vodstvom mentorjev in podjetnikov v dveh dnevih zgradili prototip in poslovni model svoje rešitve ter postavili temelje za nadaljnji razvoj idej v podjetja.

Izmed 14 idej so izbrali devet najboljših, to pa so SiPark – slovenski park turizma, MoonClock – dizajn za majice, The Gree – pametni termometer, DryLegs – oddaljen senzor izzliva vode, Tens – FizioHome – aplikacija za lajšanje bolečin, Top prenova – prenova na ključ, ProTactic – aplikacija za športne trenerje in BuyLow – zabavajte se s popusti.

Za najbolj inovativno oz. idejo z največ potenciala za hiter prodor na trg je bila izbrana ideja The Gree – pametni termometer. Gre za termometer, ki izboljšuje obstoječe verzije, saj je brez baterij, je ergonomske ter kompaktne oblike, mogoče ga je priključiti na mobilni telefon in preko aplikacije omogoča številne funkcionalnosti za uporabnika. Idejo so razvili Mirnopečani Tadej Muhič, Jernej Krevs, Tomaž Hrastar in Jure Klavora.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mirna Peč!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!