Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo na Primorskem sončno. Drugod bo spremenljivo oblačno in ponekod bodo občasno še manjše krajevne padavine. Pihal bo veter severnih do vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do 19 stopinj C.
5°C | 14°C
ponedeljek, 24.04.2017
4°C | 18°C
torek, 25.04.2017
8°C | 20°C
sreda, 26.04.2017
10°C | 21°C
četrtek, 27.04.2017
11°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Mirnopeški upokojenci v Pragi


NOVICE

| |
17.10.2016      17:33
A A

Mirnopeški upokojenci v PragiDeli:

Na dvodnevni izlet v Prago, biser  Evrope,  smo se odpravili v zgodnji jutranji uri. Ker pa  se je med potjo pokvaril avtobus, smo tja prispeli s šesturno zamudo. Kljub temu nismo bili prikrajšani za oglede, le program se je malo spremenil, kar pa je bilo za nas še bolj ugodno.  V Zlato mesto smo se pripeljali v pozno popoldne. Zvečer smo se sprehodili  po mestu, si ogledali znamenite in  veličastne stavbe z bogato arhitekturo in jih občudovali v soju večernih luči. Ustavili smo se pred astronomska uro, ki je del stolpa mestne hiše. Je ena najstarejših in najbolj zapletenih ur. Množica se zbira, da vidi ob polni uri prikaz kipca smrti, ki pozvoni in 12 apostolov se prikaže nad njim. Mi smo prišli ravno ob polni uri, tako da smo doživeli to atrakcijo.

Osupljivo lepe so zgradbe v mestu, ki se v soju oker barve svetijo kot zlato. Občudovali smo Plečnikova dela, si pogledali  Zlato ulico ter uživali v fantastičnem pogledu na mesto in Karlov most, ki je ena najbolj obiskanih turističnih točk. Še posebej kip sv. Janeza Nepomuka na Karlovem mostu, ki smo se ga dotaknili za srečo.

Ogled srednjeveškega mestnega jedra Hradčani z ogromnim kompleksom palač, cerkva in utrdb, ki so ga gradili in obnavljali več stoletjih, nas ni pustil  ravnodušne.

Doživeli smo nepozabno plovbo po reki Vltavi s kosilom na ladji.  V dvourni vožnji po reki smo občudovali lepote Starega Mesta, Male Strane in Praškega gradu, vključno s Karlovim mostom ter Višegrada. Obsijano mesto s soncem se nam je prikazalo v vsej lepoti in veličini.

Mesto ob Volgi  nam bo ostalo v trajnem spominu.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO UPOKOJENCEV MIRNA PEČ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


DRUŠTVO UPOKOJENCEV MIRNA PEČ
DRUŠTVO UPOKOJENCEV MIRNA PEČ
TRG 2
Tel:(03) 860 38 60
Glasilo Občine Mirna Peč
Številka: 64
Izšla: 19.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.04.2017
Danes ni dogodkov.
27.04.201 | Družabni dogodki
Prvomajski počitnice v družbi konj
27.04.201 | Družabni dogodki
Prvomajski počitnice v družbi konj

Bodite prvi pri oddaji mnenja.