Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 11.12.2016

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, na Primorskem bo postopno več nizke oblačnosti. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do -1, ob morju in v višjih legah do 6 stopinj.
-4°C | 11°C
ponedeljek, 12.12.2016
1°C | 8°C
torek, 13.12.2016
-2°C | 2°C
sreda, 14.12.2016
-4°C | 7°C
četrtek, 15.12.2016
0°C | 6°C
Opozorila
Sobota, 10.12.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-4°C
11°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Mirnopeški upokojenci v Pragi


NOVICE

| |
17.10.2016      17:33
A A

Mirnopeški upokojenci v PragiDeli:

Na dvodnevni izlet v Prago, biser  Evrope,  smo se odpravili v zgodnji jutranji uri. Ker pa  se je med potjo pokvaril avtobus, smo tja prispeli s šesturno zamudo. Kljub temu nismo bili prikrajšani za oglede, le program se je malo spremenil, kar pa je bilo za nas še bolj ugodno.  V Zlato mesto smo se pripeljali v pozno popoldne. Zvečer smo se sprehodili  po mestu, si ogledali znamenite in  veličastne stavbe z bogato arhitekturo in jih občudovali v soju večernih luči. Ustavili smo se pred astronomska uro, ki je del stolpa mestne hiše. Je ena najstarejših in najbolj zapletenih ur. Množica se zbira, da vidi ob polni uri prikaz kipca smrti, ki pozvoni in 12 apostolov se prikaže nad njim. Mi smo prišli ravno ob polni uri, tako da smo doživeli to atrakcijo.

Osupljivo lepe so zgradbe v mestu, ki se v soju oker barve svetijo kot zlato. Občudovali smo Plečnikova dela, si pogledali  Zlato ulico ter uživali v fantastičnem pogledu na mesto in Karlov most, ki je ena najbolj obiskanih turističnih točk. Še posebej kip sv. Janeza Nepomuka na Karlovem mostu, ki smo se ga dotaknili za srečo.

Ogled srednjeveškega mestnega jedra Hradčani z ogromnim kompleksom palač, cerkva in utrdb, ki so ga gradili in obnavljali več stoletjih, nas ni pustil  ravnodušne.

Doživeli smo nepozabno plovbo po reki Vltavi s kosilom na ladji.  V dvourni vožnji po reki smo občudovali lepote Starega Mesta, Male Strane in Praškega gradu, vključno s Karlovim mostom ter Višegrada. Obsijano mesto s soncem se nam je prikazalo v vsej lepoti in veličini.

Mesto ob Volgi  nam bo ostalo v trajnem spominu.

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO UPOKOJENCEV MIRNA PEČ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


DRUŠTVO UPOKOJENCEV MIRNA PEČ
DRUŠTVO UPOKOJENCEV MIRNA PEČ
TRG 2
Tel:(03) 860 38 60
Glasilo Občine Mirna Peč
Številka: 62
Izšla: 10.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
December 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
11.12.2016
Danes ni dogodkov.
15.12.201 | Tečaji in delavnice
SPROŠČANJE Z GONGOM

Bodite prvi pri oddaji mnenja.