Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 26.02.2017

pretežno oblačno
Danes bo sprva precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah nastala megla. Burja na Primorskem bo v jutranjih urah večinoma ponehala. Čez dan se bo od severa postopno navlekla koprenasta oblačnost, ki bo proti večeru vse gostejša. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, ponekod na Notranjskem, Kočevskem in Gorenjskem do okoli -10, najvišje dnevne od 7 do 13 stopinj C.
-2°C | 12°C
ponedeljek, 27.02.2017
3°C | 16°C
torek, 28.02.2017
6°C | 14°C
sreda, 01.03.2017
3°C | 14°C
četrtek, 02.03.2017
0°C | 16°C
Opozorila
Nedelja, 26.2.2017 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Ob kulturnem prazniku Pavčkov dom obiskali ......


KULTURA, OBČINSKE

| |
08.02.2017      12:32
A A

Ob kulturnem prazniku Pavčkov dom obiskali člani društva Turnše – ČešenikTuristično rekreativno društvo Turnše – Češenik na obisku Pavčkovega doma v Šentjuriju na Dolenjskem. Foto:Ljudmila Bajc
Turistično rekreativno društvo Turnše – Češenik na obisku Pavčkovega doma v Šentjuriju na Dolenjskem. Foto:Ljudmila Bajc
Deli:

Turistično rekreativno društvo Turnše – Češenik (Dob pri Domžalah) sestavljajo člani obeh vasi, pa tudi okolice. Skozi leto prirejajo razna srečanja in prireditve, organizirajo pa tudi pohode in potovanja po Sloveniji in tujini. Letos so ravno na slovenski kulturni praznik prišli pogledat stalno razstavo v Pavčkovem domu v Šentjuriju na Dolenjskem, ob vodenem ogledu pa so  se dolenjskemu pesniškemu velikanu Tonetu Pavčku poklonili z recitiranjem njegovih pesmi, ki so jih prebirali ali govorili na izust tako mladi kulturniki, kot tisti malo starejši. Ustavili so se tudi pri pesnikovem spomeniku in si ogledali notranjost cerkice sv. Jurija v Šentjuriju, ki  z pred leti odkritimi freskami v prezbiteriju,  nagovarja obiskovalce s svojo poljudno likovno govorico 16. stoletja. 
Skupina se je  zatem odpravila peš  na Mali Kal k spomeniku Lojzeta Slaka, mirnopeško turistično društvo pa je poskrbelo še za voden ogled  Mirne Peči.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBČINA MIRNA PEČ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!