Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
2°C | 5°C
petek, 20.01.2017
-3°C | 6°C
sobota, 21.01.2017
-7°C | 9°C
nedelja, 22.01.2017
-4°C | 8°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 16h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
2°C
5°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Praznik špargljev v Orehovljah se je zelo ......


TURIZEM, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
16.05.2015      12:17
A A

Praznik špargljev v Orehovljah se je zelo dobro začel!


V petek, 15.5.2015 ob 19.00 uri se je v Orehovljal začel že 14. Tradicionalni Praznik špargljev, ki je v vas privabil veliko množico obiskovalcev, kljub slabi napovedi vremena.


Degustacija špargljevih jedi pod šotorom v Orehovljah
Degustacija špargljevih jedi pod šotorom v Orehovljah
Deli:

Pod velikim šotorom smo večer začeli z degustacijo špargljevih jedi, ki so jih pripravili izvrstni lokalni gostinci; Gostilna s prenočišči Kogoj iz Bilj, Gostilna Makorič iz Orehovelj, Okrepčevalnica Adria, Gostilna Bric iz Mirna, Turistična kmetija Faganeli prav tako iz Mirna, Gostilna Štirna iz Opatjega sela in Gostilna Tabor iz Vojščice.

 

Obiskovalci so bili nad ponudbo izredno navdušeni, saj so ob prijetnem druženju  lahko okušali različne jedi iz špargljev v kombinaciji s črnim rižom, polento, v lazanji, v golažu, v narastku, roladi, z ječmenom in še bi lahko naštevali. Za sladokusce niso manjkale niti sladice. Okušali so lahko sladoled, puding, šparglje z jagodami in svojevrstno sladico, ki jo je pripravil posebni gost dogodka Valerio Lutman, znani zmagovalec resničnostnega TV šova Gostilna išče šefa.

 

Poleg hrane se seveda prileže tudi kozarec dobrega vina, ki so ga ponujali Vinogradništvo Marušič iz Vojščice, Kujtna domačija iz Temnice in pa klet Vinakras iz Sežane.

 

Kdor si je zaželel tudi sam doma pripraviti kakšno dobro jed iz špargljev, je lahko na stojnici kupil sveže brane šparglje od lokalnih pridelovalcev Domačije Mozetič iz Bilj in Kmetije Ušaj iz Orehovelj, zraven pa dobil še kakšen dober nasvet.

Vreme se je kar dobro držalo in popoln večer se je nadaljeval z dalmatinsko klapo Šufit, ki je s svojim prijetnim petjem poskrbela za čudovito vzdušje in nas v mislih popeljala v tople poletne dni ob morju.

 

To je bil šele uvod v sam Praznik špargljev!

 

Danes, dne 16.5.2015 se dogajanje nadaljuje z večerno zabavo za mlade s skupino Rok'n'band, jutri, dne 17.5.2015 pa se bo Praznik špargljev zaključil s tradicionalno povorko in zabavno-kulturnim programom. Sledil bo ples s skupino Zvita feltna.

 

Zahvala za tako uspešen večer gre vsekakor organizatorjem TŠD Orehovlje, KS Orehovlje, Občini Miren-Kostanjevica in seveda vsem sodelujočim ponudnikom.

 

Ob enem vas vabimo, da v tem mesecu obiščete lokalne gostilne in vinarje v naši občini in si privoščite užitke v špargljevih jedeh in kozarcu vina.

 

Ne pozabite, da so šparglji najboljši prav v tem času!

 

Nevenka Vuk

 

Foto: Tomaž Povodnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Miren-Kostanjevica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!