Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Danes bo v vzhodnih krajih občasno še nekaj sonca, drugod pa bo večinoma oblačno. Zjutraj bo občasno deževalo na širšem območju Julijskih Alp ter ponekod na Notranjskem in Kočevskem, čez dan se bodo padavine krepile in se občasno pojavljale še ponekod v osrednjih krajih in na severu do Koroške. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
12°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
14°C | 16°C
petek, 28.04.2017
12°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 19°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Prvi mlaj 2016 v okolici postavila Hiša dobre ......


NOVICE

| |
06.05.2016      11:32
A A

Prvi mlaj 2016 v okolici postavila Hiša dobre volje!


Praznik dela je velik praznik, saj se vsi zelo dobro zavedamo, da je bilo delo vedno cenjeno in kot vrednota postavljeno zelo visoko. In v teh časih se še toliko bolj zavedamo, da je delo marsikomu težko dosegljivo in dojeto kot domena sanj. V Hiši dobre volje upamo in želimo, da je delo vsem del snopa dosegljivih sanj! Res je, da je vsako pošteno delo častno delo, dvig mlaja pa še posebej pomembno. Simbolično. Zato smo se tudi dobrovoljci in dobrovoljke ob dišavah pravih prvomajskih čevapčičev potrudili, dvignili krasen mlaj in s piknikom nazdravili Delu. Živel 1. maj! Živelo delo!


Dvignimo pest za delavske pravice!
Dvignimo pest za delavske pravice!
Deli:

Praznovanje ob prvem maju smo obeležili zelo medgeneracijsko, saj smo bile v Hiši dobre volje zbrane kar štiri generacije! Otroci, starši, none in nonoti ter pranone in pranonoti smo z mešanjem energij ustvarili prav posebno vzdušje, takšno kot se za praznik dela tudi spodobi! V duhu praznika smo zadostili zahtevam po medgeneracijski solidarnosti, povezovanju in sodelovanju. Dokazali smo, da skupaj zmoremo več. Ob pravem prvomajskem pikniku, kjer so zadišali čevapčiči in druge dobrote, ki se za tak piknik tudi spodobijo, smo ob živi glasbi orglic Boža Humarja in lepih glasovih vseh zbranih zaplesali, otroška ustvarjalnost in domišljija je pokazala svoje spretne sposobnosti in pridno pomagala pri okrasitvi tradicionalnega venca, moč Jožeta in Marjana Faganelija, ki sta dobrodušno pristopila naproti tudi z ulovom čudovitega mlaja, sta s pomočjo Božota mlaj dvihnila visoko v zrak. In z mlajem smo v nebo vsi skupaj dvignili tudi pest! Sedaj ponosno zre v nebo in upa, da bo delo še dolgo pomembna vrednota, ki ne prinaša le materialnih dobrin, a tudi veselje in zadovoljstvo. Dobrovoljci in dobrovoljke smo nazdravili prazniku za vse delavce in delavke in tudi tiste, ki delo še iščejo. Naj živijo delavske pravice! Naj živi Delo! Živel prvi maj!

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Miren-Kostanjevica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2017
Danes ni dogodkov.
28.04.2017 | Družabni dogodki
OSMICA Pri Krčarju
28.04.2017 | Družabni dogodki
PODOKNICA NEDELSKEGA DNEVNIKA
28.04.2017 | Družabni dogodki
OSMICA Pri Krčarju
28.04.2017 | Družabni dogodki
PODOKNICA NEDELSKEGA DNEVNIKA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.