Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo ob morju pretežno jasno. Drugod bo spremenljivo oblačno, nastale bodo krajevne plohe. Na Primorskem bo pihala šibka burja, drugod veter vzhodnih smeri. Temperature bodo od 11 do 16, na Primorskem do okoli 18 stopinj C.
8°C | 19°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 20°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 20°C
torek, 02.05.2017
10°C | 18°C
sreda, 03.05.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Prešernovanje na Mirenskem Gradu


PROSTOVOLJSTVO

| |
24.02.2017      13:51
A A

Prešernovanje na Mirenskem Gradu


8. februar je že od leta 1945 razglašen za kulturni praznik. Na ta dan, leta 1849, je umrl naš največji pesnik France Prešeren. Od leta 1991 naprej pa je tudi prosti dan.


Deli:

Kultura je zelo širok pojem. Različne družbe imajo različne kulture. Prav tako je pomembna kultura posameznika, ki pa včasih odstopa od povprečja. Če je to v negativnem smislu pravimo takemu človeku, da je nekulturen. Kultura posameznika, posebno mladega se da privzgojiti. Različne skupnosti ponujajo različne vsebine predvsem mladim oziroma njihovim staršem.

Tudi skupnost na Mirenskem Gradu je 8. februarja 2017 ponudila otrokom, staršem ter ostalim obiskovalcem glasbene (inštrumentalne in plesne), vzgojne, učne in druge vsebine. Ob prijetnem vodenju animatorjev smo poslušali kaj so se otroci naučili. Skupaj smo zapeli slovensko himno ter sodelovali v kvizu.

Dogajanje se je nadaljevalo v Marijinem domu, kjer smo z zanimanjem spremljali različne dejavnosti. Zanimiv je bil prikaz pletenja košar z »beko«, ročna izdelava čevljev, čebelarska opravila, izdelava volnenih izdelkov, kvačkanje, tkanje na statvah ter dela v kuhinji s poudarkom na starih jedeh. Lahko smo si tudi ogledali stare kuhinjske predmete označene s starimi imeni. V učilnici smo kolo zgodovine zavrteli sto let nazaj. Slika cesarja na zidu, oprema učilnice, obleka in vodenje pouka »gospodične učiteljice« nas je za trenutek preselila v takratno obdobje. Za prijeten zaključek večera so poskrbeli še z dobro večerjo. »Njoke« smo poplaknili z domačim sokom. Za sprostitev najmlajših je bila na razpolago igralnica z različnimi lesenimi igračami.

Res lepa hvala vsem, ki so sodelovali pri tem dejanju. Prepričana sem, da so s svojim trudom vsaj malo doprinesli k pozitivnemu kulturnemu razvoju mladih. Vredno posnemanja.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO PROSTOVOLJCEV VZD? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
29.04.2017
Danes ni dogodkov.
01.05.2017 | Šport
14. turnir narodov U15, finale skupine C OB
01.05.2017 | Družabni dogodki
Budnica Pihalnega orkestra Komen
01.05.2017 | Družabni dogodki
OPAJSKI VEČER POD ZVEZDAMI
07.05.201 | Šport
Vsi na kolo za zdravo telo.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.