Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 09.12.2016

pretežno oblačno
Ponoči bo deloma jasno. Ponekod po nižinah ter ob morju bo megleno. V višje ležečih krajih se bo krepil zahodni veter, ki pa bo le redkokje segel do nižin. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do 0, ob morju okoli 4 stopinje C.
-4°C | 9°C
sobota, 10.12.2016
-6°C | 10°C
nedelja, 11.12.2016
-2°C | 9°C
ponedeljek, 12.12.2016
4°C | 13°C
torek, 13.12.2016
-2°C | 9°C
Opozorila
Četrtek, 8.12.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
-4°C
9°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Obiranje jabolk z brezdomci


PROSTOVOLJSTVO

| |
29.10.2013      11:30
A A

Obiranje jabolk z brezdomci


V Društvu prostovoljcev Vincencijeve zveze dobrote smo tudi letos iskali sadovnjak, kjer nimajo namena obrati jabolk.


Deli:

Da ne bi zgnila na ali pod drevesi, smo jih bili skupaj z brezdomci pripravljeni obrati in iz njih narediti jabolčni sok. Na našo prošnjo se je odzval prijazen gospod Janez Dujc iz Zavrhka pri Vremskem Britofu. V svojem velikem sadovnjaku nam je odstopil dve dolgi vrsti jabolk, ki smo jih lahko obrali zase. Njegov sokrajan Dušan Škrlj pa nam je podaril 300 kg že obranih jabolk.

Tako smo se v petek, 25. oktobra, prostovoljci in brezdomci z goriškega ter Ljubljane odpravili v Brkine. V delovni ekipi je bilo 18 članov, 5 prostovoljcev in 13 brezdomcev. V Zavrhek smo prispeli zjutraj, nekaj čez devet. Nekaterih se je takoj ob prihodu lotila slaba volja, ko so videli, da je trava mokra in blatna. Kljub temu smo se vsi skupaj pogumno zagnali do sadovnjaka. Gospod Dujc nam je pokazal del, ki ga je namenil za nas. Mislili smo si, da bomo dve vrsti hitro obrali. Toda od koder smo začeli, jima nismo videli konca. Kot kobilice smo se spustili med jablane. Jutro je bilo sivo in takšno je bilo tudi naše razpoloženje. Bolj pa, ko je sonce prediralo oblake in več ko je bilo jabolk v prvem in nato v drugem 350-litrskem zaboju, bolj veseli in zagnani smo bili.

Še bolj pa je bilo veselo, ko smo si ob 12h privoščili odmor z malico. Po malici smo se počutili kot prerojeni in brez težav nabrali nekaj jabolk še za gospoda Dujca. Vse skupaj smo nabrali skoraj 3000 kg jabolk! Med tem, ko smo nekateri nabirali jabolka za gospoda Dujca, so drugi že peljali naša jabolka v stiskalnico za sok. Ko so se vrnili, smo končali z delom. Zahvalili smo se in poslovili od gospoda, ki nam je tako velikodušno odstopil svoj pridelek. Tudi on nas je pohvalil, da smo delo dobro opravili. J

Na koncu smo naredili skupinsko fotografijo in se veseli, ponosni in utrujeni odpeljali nazaj na Mirenski Grad oz. v Ljubljano, kjer nas je čakalo še skupno kosilo. 

N.Z.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Miren-Kostanjevica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!