Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 16.01.2017

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, predvsem v južni in deloma osrednji Sloveniji bo občasno rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem zmerna, popoldne in zvečer zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do -1, na Primorskem do 5 stopinj C.
-1°C | 3°C
torek, 17.01.2017
2°C | 4°C
sreda, 18.01.2017
0°C | 5°C
četrtek, 19.01.2017
-1°C | 5°C
petek, 20.01.2017
-5°C | 6°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.1.2017 ob 10h
Danes bo na Primorskem sprva pihala zmerna burja, ki se bo popoldne in zvečer krepila in v sunkih dosegala hitrosti od 100 do 120 km/h. Še nekoliko močnejšo burjo pričakujemo v torek in sredo, ko bo v sunkih dosegala hitrost okoli 140 km/h.
-1°C
3°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

KS Miren je praznovala zlati jubilej


KULTURA, LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI

| |
02.11.2014      22:15
2
A A

KS Miren je praznovala zlati jubilejSlavnostna seja KS Miren ob njeni 50 letnici, foto Tomaž Povodnik
Slavnostna seja KS Miren ob njeni 50 letnici, foto Tomaž Povodnik
Deli:

Zlati jubilej Krajevne skupnosti Miren je bil praznični dan za vse člane skupnosti. Že ob 17. uri je v medgeneracijskem centru v Mirnu potekala slavnostna seja.

Sedanji predsednik Roman Tomšič je na kratko opisal pridobitve, ki so bile opravljene v teh petdesetih letih. Izpostavil je zlasti vodovodno napeljavo, asfaltiranje cest, telefonijo, izgradnjo mostu čez Vipavo na poti v Orehovlje, izgradnjo športnih parkov Java v Orehovljah in Grive v Mirnu.

Nato je bila predstavljena zgibanka o Mirnu, v kateri so na kratko predstavljene zgoraj omenjene pridobitve. Bralec se ustavi ob fotografijah. Te prikazujejo znamenitosti kraja, ki si jih je priporočljivo ogledati, če se v kraju ustavimo. Naj jih naštejemo samo nekaj: cerkev svetega Jurija in cerkev Žalostne Matere božje, Galerija Oskar Kogoj Nature Design, Muzej Spomni se name in Čevljarski muzej. Popotnik se bo gotovo ustavil vsaj ob vodnjakih - "pčih", ki se nahajajo ob glavni cesti. Podatke o znamenitostih pa bo našel v TIC Miren.

 

Sledila je javna prireditev v šotoru. Na njej je bil slavnostni govornik Oskar Kogoj, svetovno priznani umetnik, ki vsa leta živi in deluje v Mirnu. Navzoče je seznanil z najverjetnejšo razlago imena Miren – tam, kjer je mirje. Po neki drugi razlagi naj bi bilo tod veliko jezero ali veliko vode.

Obiskovalci so si ogledali krajši video Sprehod skozi Miren. Ob gledanju dobi gledalec občutek, da hodi skozi Miren v spremstvu lokalnega vodiča. Ta ga opozarja na znamenitosti kraja. Sliko in besedo zaokroža pesem, neke vrste himna kraja Miren.

Medtem ko je napovedovalka nizala dogodke iz preteklosti KS Miren, se je v ozadju vrtel video o kraju samem. Osnovnošolca sta prebrala zgodbici o vodnjakih, ki so ju učenci OŠ Miren zapisali v okviru čezmejnega projekta Oživimo vodnjake.

Prvačka pleh muzika je dopolnila prireditev z glasbo. Poslušalci so ji občasno vneto pomagali držati ritem s ploskanjem.

Po prireditvi so se izkazali domači gostinci. Domačine so pogostili z dobrotami, ki so jih pripravili posebej za ta dan. Ljudje so se ustavili, poklepetali s sokrajani z drugega konca vasi in Vrtoč. Obujali so spomine na stare čase, razpravljali o tekoči politiki doma in v svetu. Predvsem pa so si podarjali prijazne besede in upanja poln pogled na prihodnost. Zavrteli so se ob glasbi in se veselili lepih dni.

Marta Pavlin
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Miren-Kostanjevica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 2 komentarjev
Aleš Biber
Aleš Biber Se strinjam0 Se ne strinjam0
Ob zlatem jubileju krajanom Mirna iskrene čestitke. Zanimiv je podnapis pod fotografijo, na kateri sta dosedanji župan Martin Marušič in predsednik KS Roman Tomšič, pod njo pa napis "Slika 6 / 18 Dobrega sodelovanja z občino Miren-Kostanjevica si želimo tudi v prihodnosti. Foto Tomaž Povodnik". Ne dvomim, da je dosedanji župan za Miren storil marsikaj dobrega, podnapis pa bi se lahko tolmačil tudi tako, da ga Mirenci žele nazaj.


07.11.2014 ob 11:16:24 Odgovor Prekliči
Sonja Cijan
Sonja Cijan Se strinjam0 Se ne strinjam0
Vsak si pač to razlaga po svoje... Menim, da je bilo dosedanje sodelovanje z občino dobro, pričakujem pa, da bo naprej, z novim županom, še boljše.
Hvala za komentar.

07.11.2014 ob 11:32:49
2 komentarjev
Stran