Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 25.05.2017

pretežno jasno
Ponoči bo povečini jasno, le v vzhodni in deloma osrednji Sloveniji bo več oblačnosti, ponekod bodo možne tudi krajevne padavine.
13°C | 24°C
petek, 26.05.2017
8°C | 25°C
sobota, 27.05.2017
12°C | 26°C
nedelja, 28.05.2017
13°C | 28°C
Opozorila
Sreda, 24.5.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
24°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

ČASTNI OBČAN OBČINE MIREN-KOSTANJEVICA – ......


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
10.10.2016      9:52
A A

ČASTNI OBČAN OBČINE MIREN-KOSTANJEVICA – ZLATKO MARTIN MARUŠIČČastni občan Zlatko Martin Marušič in župan Mauricij Humar. Vse fotografije: Jasmina Putnik
Častni občan Zlatko Martin Marušič in župan Mauricij Humar. Vse fotografije: Jasmina Putnik
Deli:

Priznanje častni občan Občine Miren-Kostanjevica, najvišje priznanje v občini za izjemne dosežke življenjskega dela, skrb za blaginjo in promocijo občine s poudarkom na javnem delovanju kot tudi izjemne zasluge na vseh področjih družbenega življenja, ki imajo trajen pomen, je prejel Zlatko Martin Marušič iz Opatjega sela.

Zlatko Martin Marušič je bil župan Občine Miren-Kostanjevica od njene ustanovitve leta 1994 do leta 2014. V svojem delovanju je zapustil neizbrisen pečat v lokalni skupnosti in širše. Njegovo dvajsetletno županovanje je bilo poslanstvo, pospremljeno z velikim posluhom za potrebe občank in občanov.

Postavil je temelje delovanja občine na vseh področjih življenja in skrbno gradil prepoznavnost občine. Vsestransko je bil aktiven na vseh ravneh družbenega življenja, tako v občini kot tudi izven njenih meja, zato ga zagotovo lahko štejemo za enega njenih najvidnejših članov in ambasadorjev.

Ogromno je naredil na področju infrastrukture – pri izgradnji in prenovi cest, protipoplavni zaščite ob reki Vipavi ter ureditvi kanalizacijskega omrežja s skupnim projektom čistilne naprave ob Vrtojbici. Pod njegovim vodstvom je bil v sodelovanju z veteranskimi organizacijami zgrajen mogočen Pomnik braniteljem slovenske zemlje na Cerju.

S svojim iskrenim človeškim odnosom je igral ključno povezovalno vlogo pri sožitju Krasa in Vipavske doline ter čezmejnega sodelovanja z občinama Sovodnje in Doberdob. Še zdaj aktivno sodeluje z zamejskimi društvi, tudi pri organizaciji Pohoda treh jezer, Srečanja borcev … in je veteran vojne za Slovenijo.

Pred nastopom funkcije poklicnega župana je bil dolgoletni predsednik KS Opatje selo, kjer se je zelo angažiral na področju gradnje vodovoda po Goriškem Krasu. Bil je pobudnik in organizator prvomajskih srečanj v Opatjem selu in si vseskozi prizadeval za ohranitev tradicije srečanj. V času njegovega predsedovanja je bila leta 1986 KS Opatje selo izbrana za najboljšo KS v Sloveniji in dobila jugoslovansko nagrado za uspešnost. Marušič je bil eden izmed pobudnikov srečanj vasi Selo-Sela-Sele, kar je imelo bistven vpliv na promocijo občine in kraja Opatje selo.

Trenutno je aktiven kot predsednik Pokrajinske zveze društev upokojencev Severne Primorske. Poleg vseh preteklih dejanj pa Zlatka Martina Marušiča opisuje tudi izredno topel in iskren človeški odnos ter težnja k povezovalnosti.

 
Predlagatelj: KS Opatje selo 

Iskrene čestitke!

 

 
Vse fotografije: Jasmina Putnik

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Miren-Kostanjevica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Miren-Kostanjevica
Občina Miren-Kostanjevica
MIREN 137
Tel:(05) 330 46 70

Bodite prvi pri oddaji mnenja.