Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

jasno
Popoldne bo pretežno jasno, predvsem v hribovitem svetu občasno zmerno oblačno. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do 20 stopinj.
4°C | 20°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 20°C
torek, 02.05.2017
8°C | 19°C
sreda, 03.05.2017
7°C | 19°C
četrtek, 04.05.2017
9°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 30.4.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Božični sejem tudi v Mirnu


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
07.01.2015      18:33
A A

Božični sejem tudi v MirnuDeli:

Sodelovanje med KS Miren, Občino Miren - Kostanjevica in Turističnim društvom Miren je v decembru prineslo 1. božični sejem, ki se je odvijal 20. in 21. 12. 2014 pri mostu v Mirnu.

Na predpraznično nedeljo v decembru je prvič zaživel božično-novoletni sejem tudi pri nas. Stojnice so postavili na robu vaškega parka. Morda postavitev tržnice ni najbolj posrečena, saj je cesta razkopana in je prostora za parkiranje malo. Je pa blizu očem, saj je postavljena ob glavni cesti.

Najbliže cesti je svoje izdelke postavila na stojnico Magda Rogelja iz Vojščice. Kraševcem je že poznana po svojih tinkturah, čajih in masažah. Sedaj se je z izdelki za naravno domače lajšanje in zdravljenje težav predstavila tudi Mirencem.

Na sosednji stojnici so svoje izdelke ponujale kar tri gospe. Anja Kumar bo v Solkanu tudi odprla svoj kozmetični salon. Ta dan pa je obiskovalcem pokazala zlasti imenitne čipke in nekaj kozmetike. Poleg nje je Katja Pregelj pokazala doma izdelano milo - žajfo. To je tako milo, ki nima umetnih kemičnih dodatkov in je narejeno iz visoko kvalitetnih surovin. Kosi žajfe so različnih barv in vonjev ter mikavno darilno zaviti. Tretja gospa, Nadja Kos, je na pult razstavila ročno pletene in kvačkane torbice in copate. So pisanih  in živahnih barv, da človeku kar srce zaigra ob pogledu nanje.

Društvo žena Miren - Orehovlje je na svoji stojnici prodajalo domače dobrote, kot so vloženo sadje, suhi jabolčni krhlji in drugo.

Seveda ni manjkala stojnica z božično-novoletnimi okraski, med katere sodijo ikebane raznih vrst in oblik. Prav posebej zanimivo so bili z mahom in okraski obdelani kosi korenin. Ob koncu leta tak zimzeleni dodatek ne sme manjkati prav v nobenem domu. Poleg zimzelenih aranžmajev so prodajali tudi blazinice,  ki so bile napolnjene z zelišči.

Predbožično-novoletni čas je že tak, da se prileže čaj. Kaj čaj! Potrebno je nekaj dati v želodec, šele potem se lahko pije. Okrog šanka je tako modrovalo največ moških. Saj se ve – to so zadnji zdihljaji leta, ko si je treba po moško povedati še to in ono. Kar tako, da lažje začnejo novo leto.

Morda bo kdo rekel, da je teh sejmov povsod dosti. Res je tako, vendar je naša vaška tržnica gotovo dogodek, ki bi ga veljalo ponoviti tudi naslednje leto in še naslednje. Da se pokaže, kaj imamo doma, da se zavedamo domače samooskrbe. Letos je bilo stojnic toliko - naslednje leto jih bo, upajmo, da več. Vsak se lahko izkaže, če le ima voljo.

 

za KS Miren Marta Pavlin

fotografije Tomaž Povodnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KRAJEVNA SKUPNOST MIREN? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KRAJEVNA SKUPNOST MIREN
KRAJEVNA SKUPNOST MIREN
MIREN 137
Tel:0599 26187
Koledar dogodkov Preglej vse
April 30 1 2 3 4 5 6 7 8 9
30.04.2017
Danes ni dogodkov.
01.05.2017 | Šport
14. turnir narodov U15, finale skupine C OB
01.05.2017 | Družabni dogodki
Budnica Pihalnega orkestra Komen
01.05.2017 | Družabni dogodki
OPAJSKI VEČER POD ZVEZDAMI
07.05.201 | Šport
Vsi na kolo za zdravo telo.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.