Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo v vzhodni Sloveniji pretežno jasno, drugod pa zmerno do pretežno oblačno. Predvsem ponekod na severozahodu bo lahko občasno rahlo deževalo. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 5 do 10, na Primorskem do 12 stopinj C.
10°C | 16°C
sreda, 26.04.2017
11°C | 18°C
četrtek, 27.04.2017
13°C | 16°C
petek, 28.04.2017
8°C | 16°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.4.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

POMLADNI KONCERT


KULTURA

| |
02.05.2016      13:46
A A

POMLADNI KONCERTDeli:
Letošnji cikel pomladno-poletnih kulturnih dogodkov smo v Kulturnem društvu Stanko Vuk Miren-Orehovlje pričeli z združenim koncertom dveh pevskih sestavov. V dvorani Gnidovčevega doma na Mirenskem Gradu se nam je najprej predstavil Moški pevski zbor Srečko Kumar iz Kojskega v Brdih. Njihov repertoar je segal od slovenskih ljudskih pesmi do skladb iz pravoslavne literature, kar se sklada z željo pevcev po izvajanju novejše in zahtevnejše zborovske literature. Zbor je nastal leta 1977, od takrat se intenzivno udeležuje kulturnega življenja v Brdih in okolici. Redno nastopa na reviji briških zborov v Medani in na drugih pevskih revijah v ožje goriške ter širše Primorske regije. Sodelovali so tudi kot demonstratorski zbor na zborovodskem tečaju v Novi Gorici. Poleg nekaterih novih članov se v letošnji sezoni predstavljajo z novim zborovodjem Bogdanom Kraljem. V nadaljevanju večera so nam svoje delo v letošnji pevski sezoni predstavile pevke in pevci Goriškega komornega zbora. Repertoar je prav tako vseboval ljudske motive in avtorske skladbe. Izvedli so tudi dve priredbi skladb, ki jih je napisal njihov zborovodja Walter Lo Nigro. S tem želi zbor pokazati odprtost do novih, svežih glasbenih projektov, saj se je sam oblikoval pred tremi leti pod vodstvom zborovodkinje Mateje Černic in združuje pevce iz Nove Gorice ter okolice. Razpon njihovih skladb sega od renesančnih motetov do sodobne zborovske glasbe, tako sakrarne kot posvetne. Poleg tradicionalnega petja a cappella, so v lanski sezoni nastopali skupaj z insrumentalno zasedbo pri izvajanju Schubertove maše v G-duru za zbor, orkester in soliste. Oba zbora sta nam pokazala veliko mero pevske zagnanosti in željo po muziciranju. Pevci so s svojim nastopom izrazili nujnost po ohranjanju ljudskih in klasičnih, slovenskih ter tujih zborovskih skladb in zanimanje za zahtevnejšo ter novejšo literaturo. Poslušalci, organizatorji in nastopajoči smo z uspehom koncerta zadovoljni. Želimo si, da bi se v prihodnosti naše srečanje še ponovilo.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TIC MIREN - KOSTANJEVICA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


TIC MIREN - KOSTANJEVICA
TIC MIREN - KOSTANJEVICA
MIREN 137
Tel:(05) 330 46 70
Koledar dogodkov Preglej vse
April 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.04.2017
Danes ni dogodkov.
28.04.2017 | Družabni dogodki
OSMICA Pri Krčarju
28.04.2017 | Družabni dogodki
PODOKNICA NEDELSKEGA DNEVNIKA
28.04.2017 | Družabni dogodki
OSMICA Pri Krčarju
28.04.2017 | Družabni dogodki
PODOKNICA NEDELSKEGA DNEVNIKA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.