Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno. Zjutraj bo še pihala močna burja, ki pa bo čez dan počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
2°C | 6°C
petek, 20.01.2017
-2°C | 6°C
sobota, 21.01.2017
-7°C | 9°C
nedelja, 22.01.2017
-5°C | 10°C
ponedeljek, 23.01.2017
-5°C | 11°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 7h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
2°C
6°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

POMLADNI KONCERT


KULTURA

| |
02.05.2016      13:46
A A

POMLADNI KONCERTDeli:
Letošnji cikel pomladno-poletnih kulturnih dogodkov smo v Kulturnem društvu Stanko Vuk Miren-Orehovlje pričeli z združenim koncertom dveh pevskih sestavov. V dvorani Gnidovčevega doma na Mirenskem Gradu se nam je najprej predstavil Moški pevski zbor Srečko Kumar iz Kojskega v Brdih. Njihov repertoar je segal od slovenskih ljudskih pesmi do skladb iz pravoslavne literature, kar se sklada z željo pevcev po izvajanju novejše in zahtevnejše zborovske literature. Zbor je nastal leta 1977, od takrat se intenzivno udeležuje kulturnega življenja v Brdih in okolici. Redno nastopa na reviji briških zborov v Medani in na drugih pevskih revijah v ožje goriške ter širše Primorske regije. Sodelovali so tudi kot demonstratorski zbor na zborovodskem tečaju v Novi Gorici. Poleg nekaterih novih članov se v letošnji sezoni predstavljajo z novim zborovodjem Bogdanom Kraljem. V nadaljevanju večera so nam svoje delo v letošnji pevski sezoni predstavile pevke in pevci Goriškega komornega zbora. Repertoar je prav tako vseboval ljudske motive in avtorske skladbe. Izvedli so tudi dve priredbi skladb, ki jih je napisal njihov zborovodja Walter Lo Nigro. S tem želi zbor pokazati odprtost do novih, svežih glasbenih projektov, saj se je sam oblikoval pred tremi leti pod vodstvom zborovodkinje Mateje Černic in združuje pevce iz Nove Gorice ter okolice. Razpon njihovih skladb sega od renesančnih motetov do sodobne zborovske glasbe, tako sakrarne kot posvetne. Poleg tradicionalnega petja a cappella, so v lanski sezoni nastopali skupaj z insrumentalno zasedbo pri izvajanju Schubertove maše v G-duru za zbor, orkester in soliste. Oba zbora sta nam pokazala veliko mero pevske zagnanosti in željo po muziciranju. Pevci so s svojim nastopom izrazili nujnost po ohranjanju ljudskih in klasičnih, slovenskih ter tujih zborovskih skladb in zanimanje za zahtevnejšo ter novejšo literaturo. Poslušalci, organizatorji in nastopajoči smo z uspehom koncerta zadovoljni. Želimo si, da bi se v prihodnosti naše srečanje še ponovilo.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TIC MIREN - KOSTANJEVICA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!