Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Popoldne bo oblačno in deževno, vmes lahko tudi zagrmi. Najmanj dežja bo na vzhodu ob meji s Hrvaško, kjer bo začelo močneje deževati šele zvečer ali ponoči. Jugozahodni veter bo nekoliko oslabel. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 17, v jugovzhodnih krajih do 21 stopinj C.
14°C | 16°C
petek, 28.04.2017
13°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 20°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 19°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 13h
Do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
14°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Musica Nucis - odtenki baroka


KULTURA

| |
02.09.2016      11:23
A A

Musica Nucis - odtenki baroka


V petek 26. 8. je bilo iz orehovske cerkve slišati prav posebno glasbo. V okviru praznovanja svetega Avguština, ki je vaški zavetnik, so nas namreč s svojim nastopom razveselili glasbeniki iz komorne zasedbe Musica Nucis.


Deli:

Skupino sestavljajo sopranistka Marjetka Luznik, flavtistka Doris Kodelja, violinistka Tina Grego, kontrabasist David Šuligoj, čembalistka Eva Dolinšek ter altistka Mirjam Pahor, ki je bila na dan koncerta žal odsotna.

Skupina je nastala leta 2011 na pobudo kontrabasista Davida Šuligoja, pobudi pa je botroval tudi študij stare glasbe, ki ga je začela Eva Dolinšek na čembalu na Akademiji za glasbo. Ime skupine “Nucis” (oreh) izhaja iz Evinega domačega kraja Orehovlje, kjer se člani redno srečujejo na vajah; premierno je skupina pred natanko petimi leti nastopila prav v tej cerkvi.

Glasbenike navdušuje  muziciranje v komorni zasedbi, kjer ohranjajo in oživljajo staro glasbo. Vsak izmed njih v skupino prispeva svoje znanje zato nenehno stremijo k stilni in tehnični perfekciji. Posebno pa jih veseli odkrivanje tudi manj  znanih skladateljev. Vse to in želja po novih znanjih jih spodbuja, da se redno udeležujejo mojstrskih tečajev za to zvrst glasbe.

Nastopajoči so nas s programom posvetnih in sakralnih del popeljali v obdobje baroka  v 17. in 18. stoletje, ko sta  vokalna in inštrumentalna glasba doživljali svoj vrhunec. Program koncerta je bil sestavljen iz skladb avtorjev, kot so C. Monteverdi, A. Vivaldi, J. S. Bach, A. Corelli, D. Scarlatti in D. Castello.

Petkov večer je z baročno glasbo dobil poseben pečat in nam tako ostal v zelo lepem spominu. Poslušalci v nabito polni cerkvi si ga bodo zagotovo zapomnili.

 

Tanja Arčon
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Miren-Kostanjevica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
27.04.2017
Danes ni dogodkov.
28.04.2017 | Družabni dogodki
OSMICA Pri Krčarju
28.04.2017 | Družabni dogodki
PODOKNICA NEDELSKEGA DNEVNIKA
28.04.2017 | Družabni dogodki
OSMICA Pri Krčarju
28.04.2017 | Družabni dogodki
PODOKNICA NEDELSKEGA DNEVNIKA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.