Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.02.2017

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, ponekod tudi megleno, predvsem na Primorskem in Notranjskem bo občasno rosilo ali rahlo deževalo. V vzhodni Sloveniji bo še delno jasno. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, v vzhodni Sloveniji do 16 stopinj C.
6°C | 10°C
petek, 24.02.2017
7°C | 12°C
sobota, 25.02.2017
4°C | 13°C
nedelja, 26.02.2017
-2°C | 12°C
ponedeljek, 27.02.2017
-2°C | 13°C
Opozorila
Četrtek, 23.2.2017 ob 10h
V severovzhodni Sloveniji bo zvečer in v noči na petek pihal okrepljen jugozahodnik s sunki med 70 in 90 km/h.
6°C
10°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

MESEC KULTURE V MIRNU


KULTURA, DRUŠTVA

| |
07.04.2014      18:56
A A

MESEC KULTURE V MIRNU


Letošnji februar, mesec kulture, smo v KD Stanko Vuk Miren-Orehovlje obeležili z nizom prireditev.


Prešernova proslava "TJE BOMO NAŠLI POT..."
Prešernova proslava "TJE BOMO NAŠLI POT..."
Deli:

Prva, na predvečer Kulturnega praznika v večnamenski dvorani občine Miren-Kostanjevica, je bila predstavitev pesniške zbirke Vite Žerjal Pavlin. Avtorica je do sedaj izdala že tri pesniške zbirke, najnovejšo, z naslovom Široka, nam je predstavila v pogovoru z mag. Adrijano Špacapan.

Večer je glasbeno obarvala Ana Cotič z violino.

16. februarja smo v dvorani Gnidovčevega doma na Mirenskem gradu odprli slikarsko razstavo domače slikarke Mihele Černic - sestre Adelgundis, ki živi v notredamskem samostanu v Gorici. Z razstavo smo obeležili slikarkino 100-letnico rojstva. Slike za razstavo so posodili njeni sorodniki iz lastnih zbirk, za kar se jim iskreno zahvaljujemo. Umetnostna zgodovinarka Katarina Brešan je slike izbrala, postavila razstavo in jo med kratkim kulturnim programom tudi strokovno pokomentirala.

Najbolj pa smo se razveselili slavljenke, ki nas je počastila s prisotnostjo na odprtju razstave. Razstavljena dela si je mogoče ogledati vse do 25. maja 2014.

Dvoletno sodelovanje s PD Štandrež smo letos nadgradili še s KTD Zarja iz Bilj in skupaj pripravili osrednjo prireditev ob Kulturnem prazniku.

Avtorica recitala Elvira Brumat Medvešček jo je poimenovala "Tje bomo našli pot...". V dveh večerih smo gledalce popeljali skozi Prešernov ep Krst pri Savici. Med recitacijami, glasbenimi, pevskimi in baletnimi točkami se je prepletala ljubezenska zgodba Črtomirja in Bogomile. Režiser Božidar Tabaj in umetniški vodja Jože Hrovat sta pomagala pri izvedbi celotnega programa.

Krst pri Savici so recitirali Janez Zore, Mojca Dolinšek, Matej Klanjšček, Veronika Petrovčič in  Marko Brajnik, povezovala je Majda Zavadlav.  

Nastopali so še Vokalna skupina Glas iz Bilj in pevski zbor PD Štandrež pod vodstvom Ingrid Praznik, solista Milena Košuta in Andrej Orel, Eva Dolinšek na klavirju, Ana Cotič in Nina Klaut na violinah, Andrej Brešan na violi in Jernej Budin na kontrabasu, baletki Jana Tabaj in Alice Stecchina, napovedovala je Sonja Cijan.

Še bolj slavnostno vzdušje so ustvarili tehnični mojstri Božidar Tabaj, Mitja Klančič in Marko Brajnik.

V Mirnu nas je nagovoril slavnostni govornik gospod Janez Povše, ki se je dotaknil tudi trenutne situacije v Sloveniji in pozval k medsebojnemu sodelovanju ter za zgled postavil prav naše sodelovanje pri oblikovanju prireditve ob kulturnem prazniku.

V Štandrežu je o slovenski besedi spregovorila direktorica Goriške knjižnice Franceta Bevka, gospa Irena Škvarč.

Veseli nas, da nam z medsebojnim povezovanjem uspe pripraviti odmevne in obiskane slovesnosti ter združevati ljudi, tako nastopajoče kot občinstvo, iz naše občine in zamejstva.

V prihodnje si še želimo takega sodelovanja.

Kot vsak zimski mesec, tudi februar, ni minil brez našega potopisnega predavanja. Tokrat smo v goste povabili Andrejo Rustja. Andreja je diplomirana zgodovinarka, profesorica teologije, turistična vodička, novinarka in popotnica. Njena potovanja so drugačna od običajnih, saj ponavadi dela v prostovoljnih organizacijah. Tokrat nam je predstavila svoje polletno bivanje v Kambodži, kjer je delala kot učiteljica v eni od osnovnih šol in dekliškem internatu. Imela je možnost spoznati turistom skrite običaje kmerske kulture.

Mesec kulture smo zaključili s sodelovanjem na odprtju razstave »Vroče sledi hladne vojne« v Kulturnem centru Lojze Bratuž v Gorici.

V KD Stanko Vuk Miren-Orehovlje se zahvaljujemo vsem sodelujočim in gledalcem.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO DRUŠTVO STANKO VUK Miren - Orehovlje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


OBČINA MIREN - Glasilo
Številka: 6
Izšla: 10.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 23 24 25 26 27 28 1 2 3 4
25.02.2017 | Družabni dogodki
KOSTANSKI PUST
26.02.2017 | Družabni dogodki
OTROŠKO PUSTNO RAJANJE
28.02.2017 | Družabni dogodki
OTROŠKO PUSTNO RAJANJE
23.02.2017 | Kultura
Otvoritev obeležja in projekcija dokumentarnega filma o požganih vaseh
23.02.2017 | Ostalo
Potopisno predavanje UGANDA
23.02.2017 | Ostalo
potopisno predavanje GUATEMALA
25.02.2017 | Družabni dogodki
KOSTANSKI PUST
26.02.2017 | Družabni dogodki
OTROŠKO PUSTNO RAJANJE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.