Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.02.2017

oblačno
Ponoči in zjutraj bo povečini pretežno oblačno, ponekod na Primorskem tudi megleno, le na severovzhodu bo sprva še delno jasno. V zahodni polovici države se bodo pričele pojavljati padavine, drugod bo sprva še povečini suho. Jugozahodni veter se bo potopoma polegel. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 11 stopinj C.
8°C | 10°C
sobota, 25.02.2017
4°C | 14°C
nedelja, 26.02.2017
-1°C | 11°C
ponedeljek, 27.02.2017
-1°C | 14°C
torek, 28.02.2017
3°C | 11°C
Opozorila
Četrtek, 23.2.2017 ob 19h
V severovzhodni Sloveniji bo zvečer in v noči na petek pihal okrepljen jugozahodnik s sunki med 70 in 90 km/h.
8°C
10°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

LJUBEZEN ZVESTO NAJTI...


KULTURA, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
04.03.2015      11:37
A A

LJUBEZEN ZVESTO NAJTI...Deli:

 Lani smo se v naši občini  odločili, da bomo  slovenski kulturni praznik obeležili skupaj Mirenci, Biljenci, in naši rojaki iz zamejstva  iz Prosvetnega društva Štandrež. Prireditev smo uspešno pripravili v Mirnu in v Štandrežu.
 V letošnjem mesecu kulture smo   Kulturno turistično društvo Zarja, Bilje, Kulturno društvo Stanko Vuk, Miren-Orehovlje in Prosvetno društvo Štandrež  ponovno združili moči in 20.2. 2015 v Domu krajanov Negovan Nemec v Biljah, ter 21.2.2015 v župnijski dvorani Anton Gregorčiče v Štandrežu na oder postavili kulturno prireditev Ljubezen zvesto najti...
 Povezovalna nit prireditve je bila ljubezen oz. raznovrstni obrazi ljubezni, ki jo je pesnik France Prešeren  gojil do staršev, do  rojstnega kraja, do prijateljev, do domovine, do svoje deželice pod Alpami, do ženske, do  jezika, do pesnjenja ter do vseh ljudi, ne glede na raso, veroizpoved. Predstavljena je bila s pesmijo, glasbo, besedo in plesom...
 Besedni del prireditve z veznim tekstom , izbiro poezije ter glasbenih točk sta pripravili Elvira Brumat Medvešček, članica Kulturnega društva Stanko Vuk; iz Mirna in Laura Bonutti Zuljan, predsednica Kulturno turističnega društva Zarja, Bilje. Za režijo sta poskrbela  Božidar Tabaj in Marko Brajnik iz Prosvetnega društva Štandrež. Iz istega društva je bila tudi napovedovalka prireditve, Vanja Bastiani. Povezovalno besedilo je brala Mojca Dolinšek iz Kulturnega duštva Stanko Vuk, Miren-Orehovlje, pesnikova pisma in poezijo sta prebirala Matej Klanjšček (Prosvetno društvo Štandrež) in Laura Bonutti Zuljan (KTD Bilje), glasbeni del pa so oblikovali mlada pianistka Eva Dolinšek iz Mirna z Debussyjevo skladbo Clair de Lune in glasbeno spremljavo k samospevom, domačina Andrej Orel in Rene Fajt s pesmijo O,Vrba in sopranistka Milena Košuta z dvema samospevoma, baletna plesalca Sanja Vogrič in Gabrielle Coz iz Štandreža sta nam pričarala čudovito ljubezensko hrepenenje, prireditev pa je zaključil kvartet Animo iz društva Glas iz Bilj, z Zdravljico.
H kakovosti proslave je nedvomno pripomogla strokovna pomoč  igralca Slovenskega narodnega gledališča  iz Nove Gorice Jožeta Hrovata.
Slavnostna govornika sta bila: v Biljah umetnostna zgodovinarka  Nelida Nemec, v Štandrežu pa igralec  Slovenskega narodnega gledališča iz Nove Gorice  Nejc Cijan Garlatti.

Po prireditvi so izrazi zadovoljstva na obrazih gledalcev in  topli stiski dlani, ustvarjalcem tega kulturnega dogodka nedvoumno jasno sporočili, da so bili tudi tokrat uspešni.


                            Ivanka Kosta in Laura Bonutti Zuljan
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Miren-Kostanjevica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!