Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Danes bo v vzhodnih krajih občasno še nekaj sonca, drugod pa bo večinoma oblačno. Zjutraj bo občasno deževalo na širšem območju Julijskih Alp ter ponekod na Notranjskem in Kočevskem, čez dan se bodo padavine krepile in se občasno pojavljale še ponekod v osrednjih krajih in na severu do Koroške. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
12°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
14°C | 16°C
petek, 28.04.2017
12°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 19°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

LJUBEZEN ZVESTO NAJTI...


KULTURA, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
04.03.2015      11:37
A A

LJUBEZEN ZVESTO NAJTI...Deli:

 Lani smo se v naši občini  odločili, da bomo  slovenski kulturni praznik obeležili skupaj Mirenci, Biljenci, in naši rojaki iz zamejstva  iz Prosvetnega društva Štandrež. Prireditev smo uspešno pripravili v Mirnu in v Štandrežu.
 V letošnjem mesecu kulture smo   Kulturno turistično društvo Zarja, Bilje, Kulturno društvo Stanko Vuk, Miren-Orehovlje in Prosvetno društvo Štandrež  ponovno združili moči in 20.2. 2015 v Domu krajanov Negovan Nemec v Biljah, ter 21.2.2015 v župnijski dvorani Anton Gregorčiče v Štandrežu na oder postavili kulturno prireditev Ljubezen zvesto najti...
 Povezovalna nit prireditve je bila ljubezen oz. raznovrstni obrazi ljubezni, ki jo je pesnik France Prešeren  gojil do staršev, do  rojstnega kraja, do prijateljev, do domovine, do svoje deželice pod Alpami, do ženske, do  jezika, do pesnjenja ter do vseh ljudi, ne glede na raso, veroizpoved. Predstavljena je bila s pesmijo, glasbo, besedo in plesom...
 Besedni del prireditve z veznim tekstom , izbiro poezije ter glasbenih točk sta pripravili Elvira Brumat Medvešček, članica Kulturnega društva Stanko Vuk; iz Mirna in Laura Bonutti Zuljan, predsednica Kulturno turističnega društva Zarja, Bilje. Za režijo sta poskrbela  Božidar Tabaj in Marko Brajnik iz Prosvetnega društva Štandrež. Iz istega društva je bila tudi napovedovalka prireditve, Vanja Bastiani. Povezovalno besedilo je brala Mojca Dolinšek iz Kulturnega duštva Stanko Vuk, Miren-Orehovlje, pesnikova pisma in poezijo sta prebirala Matej Klanjšček (Prosvetno društvo Štandrež) in Laura Bonutti Zuljan (KTD Bilje), glasbeni del pa so oblikovali mlada pianistka Eva Dolinšek iz Mirna z Debussyjevo skladbo Clair de Lune in glasbeno spremljavo k samospevom, domačina Andrej Orel in Rene Fajt s pesmijo O,Vrba in sopranistka Milena Košuta z dvema samospevoma, baletna plesalca Sanja Vogrič in Gabrielle Coz iz Štandreža sta nam pričarala čudovito ljubezensko hrepenenje, prireditev pa je zaključil kvartet Animo iz društva Glas iz Bilj, z Zdravljico.
H kakovosti proslave je nedvomno pripomogla strokovna pomoč  igralca Slovenskega narodnega gledališča  iz Nove Gorice Jožeta Hrovata.
Slavnostna govornika sta bila: v Biljah umetnostna zgodovinarka  Nelida Nemec, v Štandrežu pa igralec  Slovenskega narodnega gledališča iz Nove Gorice  Nejc Cijan Garlatti.

Po prireditvi so izrazi zadovoljstva na obrazih gledalcev in  topli stiski dlani, ustvarjalcem tega kulturnega dogodka nedvoumno jasno sporočili, da so bili tudi tokrat uspešni.


                            Ivanka Kosta in Laura Bonutti Zuljan
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Miren-Kostanjevica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Miren-Kostanjevica
Občina Miren-Kostanjevica
MIREN 137
Tel:(05) 330 46 70
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2017
Danes ni dogodkov.
28.04.2017 | Družabni dogodki
OSMICA Pri Krčarju
28.04.2017 | Družabni dogodki
PODOKNICA NEDELSKEGA DNEVNIKA
28.04.2017 | Družabni dogodki
OSMICA Pri Krčarju
28.04.2017 | Družabni dogodki
PODOKNICA NEDELSKEGA DNEVNIKA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.