Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Popoldne bo v vzhodnih krajih zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo oblačno in občasno bo deževalo v zahodni in osrednji Sloveniji, na severu pa do Koroške. Več padavin bo na zahodu. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
12°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
14°C | 16°C
petek, 28.04.2017
13°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
7°C | 19°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 13h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Kostanski dan mladosti uspel tudi letos


KULTURA

| |
02.06.2016      23:09
A A

Kostanski dan mladosti uspel tudi letosEna skupinska na Velikem vrhu. Foto: Sara Spačal
Ena skupinska na Velikem vrhu. Foto: Sara Spačal
Deli:

Krajevna skupnost Kostanjevica na Krasu in Kulturno društvo Kostanj sta že šesto leto zapored priredila Kostanski dan mladosti, ki je letos potekal 28. maja. Pohodniki smo dobili tradicionalne rutke z napisom Kostanski dan mladosti, nato pa smo se odpravili na pohod po poteh Kostanske zgodovine. Makadamska pot nas je vodila mimo vojaškega centra, vse do najvišje točke pohoda, ki je potekala po novi očiščeni stezi do Velikega vrha z nadmorsko višino 463 m. Tam smo se malo odpočili in počakali na prihod vseh pohodnikov, da smo naredili skupinsko fotografijo. Po ozki divji stezici kraške gmajne smo se spustili z Velikega vrha, skozi »drevesnico«, do kraške jame z domačim imenom Jama Grapača v Jelerjevi dolini. Jamo smo osvetlili, da smo lahko pohodniki videli vse njene lepote in zanimivosti. Pred jamo nas je čakal osvežujoč napitek. Ob tem se KS Kostanjevica in KD Kostanj zahvaljujemo posameznim vaščanom, ki so očistili dostop do jame, vhod in njeno notranjost, da smo si jo lahko varno ogledali. Po končanem pohodu nas je vse udeležence v kulturnem domu v Kostanjevici čakala odlična jota s klobaso in seveda posladek. Praznik se je popoldan nadaljeval z nastopom ljudske pevke Marjetke Popovski, ki je v sklopu svoje turneje Zapojmo pesem o svobodi poslušalcem obudila spomin na stare pesmi. Z njo smo tudi veselo zapeli in se pripravili na večerni ples. Večer nam je popestril pevec, harmonikaš in klaviaturist Nejc Vrtovec, ki nas je s svojo glasbo vse obiskovalce dvignil na noge. Vsi, ki ste letos manjkali, vabljeni, da se nam pridružite naslednje leto, ko bomo zagotovo ponovili ta že tradicionalni Kostanski dan mladosti.


Sara Spačal
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Miren-Kostanjevica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2017
Danes ni dogodkov.
28.04.2017 | Družabni dogodki
OSMICA Pri Krčarju
28.04.2017 | Družabni dogodki
PODOKNICA NEDELSKEGA DNEVNIKA
28.04.2017 | Družabni dogodki
OSMICA Pri Krčarju
28.04.2017 | Družabni dogodki
PODOKNICA NEDELSKEGA DNEVNIKA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.