Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.03.2017

delno oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji pretežno oblačno, drugod pa delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. V zahodnih in ponekod v osrednjih krajih se bodo pojavljale manjše krajevne padavine, deloma plohe. Popoldne bo pihal jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 19, v vzhodnih krajih do 23 stopinj.
9°C | 18°C
petek, 24.03.2017
8°C | 21°C
sobota, 25.03.2017
6°C | 22°C
nedelja, 26.03.2017
6°C | 16°C
ponedeljek, 27.03.2017
1°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 23.3.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
18°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

DO RE MI revija otroških pevskih zborov


KULTURA

| |
24.11.2013      21:47
A A

DO RE MI revija otroških pevskih zborovRevijo otroških pevskih zborov smo poimenovali DO RE MI.
Revijo otroških pevskih zborov smo poimenovali DO RE MI.
Deli:

Vsako jesen nam iz doline silijo pogledi  na čudovito  kraško pokrajino, ki se bohoti z barvami rdečega ruja. V petek, 22. novembra 2013 pa so nas na Kras  zvabili otroški in mladinski pevski zbori iz naše občine.

Le kaj nas lahko bolj razvedri, kot ubrana pesem veselih otrok, ko le ti igrivo pritečejo na oder in se zbrano postavijo pred zborovodjo. Njihovi glasovi nas napolnijo z neverjetno milimi čustvi, da se še sami za hip vrnemo v brezskrbno otroštvo, polno smeha in pesmi.

Čeprav je petje pred prijatelji vznemirljivo, imajo prav gotovo za mlade pevce poseben čar različne revije in tekmovanja ter izvenšolski nastopi .

Tako smo člani KD Stanko Vuk  uresničili večletno željo in otrokom pripravili revijo pevskih zborov z naslovom »DO-RE-MI« v prostorih TIC-a v Temnici.

Nastopili so otroški pevski zbor OŠ MIREN (kar v treh sestavih) pod vodstvom Zdenke Komel , župnijski otroški pevski zbor iz Mirna, ki ga vodi Petra Batistič, mladinski pevski zbor »Kras« pod vodstvom Pavla  Pahorja. V goste smo povabili otroški pevski  zbor »Veseljaki«iz sosednjega Doberdoba, ki ga vodi Lucija Lavrenčič Terpin. Dvorano polno otrok in poslušalcev je pozdravil predsednik KD Mavricij Humar in k besedi povabil župana Zlatka Martina Marušiča ter ravnateljico OŠ Miren Danijelo Kosovelj.

Prav vsi pevski zbori so se lepo predstavili, za konec pa smo imeli priložnost spoznati in poslušati tudi mladega raperja Aneja Petejana. Pred nekaj dnevi je namreč zmagal na nagradnem natečaju Luke Koper in Primorskih novic.

 

Mojca Dolinšek
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO DRUŠTVO STANKO VUK Miren - Orehovlje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


OBČINA MIREN - Glasilo
Številka: 6
Izšla: 10.10.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.