Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Danes bo oblačno in čez dan deževno. Najmanj dežja bo na vzhodu ob meji s Hrvaško, kjer bo začelo močneje deževati šele zvečer ali ponoči. Jugozahodni veter bo nekoliko oslabel. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 17, v jugovzhodnih krajih do 21 stopinj C.
14°C | 16°C
petek, 28.04.2017
13°C | 18°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 19°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 19°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 8h
Do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
14°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

BOŽIČNI KONCERT


KULTURA

| |
06.01.2014      10:06
A A

BOŽIČNI KONCERT


Pred kratkim smo zakorakali v leto 2014, ki je za Prosvetno društvo »KRAS« Opatje selo tudi jubilejno leto, saj društvo slavi 110. obletnico ustanovitve. Ta častitljivi jubilej bo društvo obeležilo s številnimi prireditvami tekom leta. Prva med njimi pa je bil Božični koncert, ki je bil izveden v soboto, 4. januarja 2014 v cerkvi Svetega Andreja v Opatjem selu.


...konca božičnega koncerta ni brez skupne pesmi Sveta noč, ki bo čez štiri leta slavila 200-letnico obstoja. (foto: Nik Pangos, študent VSŠ Sežana)
...konca božičnega koncerta ni brez skupne pesmi Sveta noč, ki bo čez štiri leta slavila 200-letnico obstoja. (foto: Nik...
Deli:

Pred kratkim smo zakorakali v leto 2014, ki je za Prosvetno društvo »KRAS« Opatje selo tudi jubilejno leto, saj društvo slavi 110. obletnico ustanovitve. Ta častitljivi jubilej bo društvo obeležilo s številnimi prireditvami tekom leta. Prva med njimi pa je bil Božični koncert, ki je bil izveden v soboto, 4. januarja 2014 v cerkvi Svetega Andreja v Opatjem selu. Ob začetku prireditve je vse zbrane pozdravila in nagovorila predsednica Izvršnega odbora društva Alenka Marušič.

 

Program koncerta so oblikovali vsi trije domači zbori pod vodstvom predanega zborovodje Pavla Pahorja: Cerkveni mešani pevski zbor, Moški zbor »KRAS« Opatje selo in Mladinski zbor »KRAS« Opatje selo (slednja dva delujeta v okviru društva), poleg teh pa še gostujoča zbora: Vokalna skupina »GLAS« Bilje, pod vodstvom Ingrid Praznik in Združeni cerkveni pevski zbori iz Kostanjevice na Krasu, Sel na Krasu, Velikega dola in Komna, pod vodstvom Neve Spačal in organista Lea Čotarja. Koncert so s solističnimi točkami popestrili še saksofonist Jure Pahor, pianist Blaž Pahor in mlade pevke Tjaša Veselič, Urška Marušič in Jana Veselič.

 

Številni obiskovalci so tako podoživljali božično skrivnost skozi različne slovenske in tuje pesmi z božično vsebino. Seveda pa ni šlo brez skoraj 200-letne pesmi Sveta noč, s katero so vsi nastopajoči zbori skupaj in ob pomoči občinstva zaokrožili sobotni koncert.

 

Tako so člani Prosvetnega društva "KRAS" Opatje selo z zadovoljstvom zakorakali v to 'posebno' leto in z navdušenjem pričakujejo naslednje prireditve, o katerih bo javnost tudi sproti obveščena.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI PROSVETNO DRUŠTVO KRAS OPATJE SELO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


PROSVETNO DRUŠTVO KRAS OPATJE SELO
PROSVETNO DRUŠTVO KRAS OPATJE SELO
OPATJE SELO 014
Tel:031 760 211
Koledar dogodkov Preglej vse
April 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
27.04.2017
Danes ni dogodkov.
28.04.2017 | Družabni dogodki
OSMICA Pri Krčarju
28.04.2017 | Družabni dogodki
PODOKNICA NEDELSKEGA DNEVNIKA
28.04.2017 | Družabni dogodki
OSMICA Pri Krčarju
28.04.2017 | Družabni dogodki
PODOKNICA NEDELSKEGA DNEVNIKA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.