Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 27.02.2017

pretežno oblačno
Danes bo deloma jasno z občasno zmerno oblačnostjo. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 15 stopinj C.
1°C | 13°C
torek, 28.02.2017
5°C | 13°C
sreda, 01.03.2017
3°C | 15°C
četrtek, 02.03.2017
3°C | 14°C
petek, 03.03.2017
1°C | 14°C
Opozorila
Ponedeljek, 27.2.2017 ob 12h
V noči na torek in v torek bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
1°C
13°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Martinovanje DU Miren v znamenju glasbe in ......


KRONIKA

| |
18.11.2016      9:44
A A

Martinovanje DU Miren v znamenju glasbe in tomboleHarmonikar v elementu
Harmonikar v elementu
Deli:

V mirenskem društvu upokojencev smo se tudi letos odločili za primerno počastitev in praznovanje dneva, ko iz mošta nastane vino. Za martinovanje smo izbrali domačo Turistično kmetijo Faganeli v Mirnu, ki je znana po dobri jedači in pijači. Zbralo se nas je nekaj čez štirideset seniork in seniorjev.

Po okusni večerji in pokušanju mladega vina je v veselem razpoloženju potekala tombola, ki jo je z dobrimi domislicami vodil Božo Humar, Marija Putnik pa je poskrbela za dobitke v obliki tern, činkvin in tombol. Tombola se je končala v splošno zadovoljstvo vseh, saj so bili vsi deležni sladkih dobitkov.

Za glasbo je poskrbel Leopold Plesničar s svojo »frajtonerco«, Božo pa je zaigral na svoje orglice, ki smo jim s petjem veselo pritegnili. Najstarejši moški član društva iz Orehovelj Mirko Jerkič je ob tej priložnosti zapel pesem, ki je posvečena dekletom in seveda Martinu. Mlajšim članom društva je bila pesem neznana, zato se jo bomo morali za naslednje martinovanje naučiti. Vsem prisotnim, ki so prispevali k prijetnemu vzdušju, bi se radi lepo zahvalili, prav tako pa tudi domači gospodinji Margeriti Faganeli za gostoljubnost.

Jožko Faganeli
Priloge:
Neznan tip datoteke
Martinovanje
75037_dscn7199.jpg (916,82 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Miren-Kostanjevica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!