Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.02.2017

oblačno
Danes bo na Primorskem in Notranjskem ter v delu osrednje in južne Slovenije pretežno oblačno in povečini suho. Drugod bo delno jasno. Čez dan bo začel pihati jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 12, v vzhodni Sloveniji do 14 stopinj C.
3°C | 10°C
četrtek, 23.02.2017
6°C | 11°C
petek, 24.02.2017
7°C | 12°C
sobota, 25.02.2017
3°C | 12°C
nedelja, 26.02.2017
-4°C | 13°C
Opozorila
Sreda, 22.2.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
10°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

UDELEŽBA NA KONFERENCI EVROSKE POLITIKE NA ......


EVROPSKI PROJEKTI

| |
08.06.2015      16:50
A A

UDELEŽBA NA KONFERENCI EVROSKE POLITIKE NA PODROČJU AKTIVNEGA STARANJA IN PROSTOVOLJSTVA


Na povabilo evropskega poslanca Iva Vajgla, se je skupina koordinatorjev ter vodij Projekta "STAREJŠI ZA STAREJŠE" po posameznih regijah udeležila izleta v Luksemburg in Bruselj ter udeležbo na konferenci "Evropske politike na področju aktivnega staranja in prostovoljstva" v Bruslju


Slovenski prostovoljci v EU parlamentu
Slovenski prostovoljci v EU parlamentu
Deli:

Odhod je bil 30. maja ob 22.00 iz Ljubljana in povratek v sredo 3. junija 2015.

Po nočni vožnji smo prispeli v mesto Luksemburg, ki je bančno in adminisstrativno središče ter eno najbogtejih mest na svetu. Tu ima svoj sedež več ustanov Evropske unije, med drugim tudi Evropsko središče pravice, Računsko sodišče Evropske unije, Evropska investicijska banka.

Ogledali smo si to dvo nivojsko mesto, kjer je stari del v sotistki, novi pa na platoju.

 

V ponedeljek, 1. junija smo si ogledali mesto Bruselj, ki je glavno in največje mesto Belgije, na svetovni zemljevid pa se je uvrstil z ustanovitvijo Evropske unije. Razdeljen je na novi in stari del.

Bruselj je prava destinacija za ljubitelje dobrega piva, odlične čokolade  in kulinarike. Je mesto, ki ga zaznanmujejo evropske institucije, umetnost in arhitektura ter ogromno lepih, zelenih parkovnih pvršin.

 

Najprej smo si ogledali   - glavni trg Grand Place z gotsko mesto hišo in vrsto baročnih cehovskih hiš z razkošnimi fasadami,  kraljevsko palačo, sodno palačo, impozantne stavbe, kjer domujejo največje bančne koorporacijein seveda stavbo evropskega parlamenta.

 

Namen našega izleta je bil udeležba na konferenci "EVRPSKE POLITIKE NA PODROČJU AKTIVNEGA STARANJA IN PROSTOVOLJSTVA", ki joe je dne 3. junija priredil evropski poslanec Ivo Vajgl v sodelovanju z dr. Angeliko Mlinar. Konference se je udeležilo več kot petdeset prostovoljk in prostovoljcev iz Slovenije, dejavnih v projektu "Starejši za starejše", ki ga je v svojem nastpu predstavila dr. Mateja Kožuh Novak, kot primer dobre prakse

.

Po prepričanju Iva Vajgla je potrebno strateško krepiti prostovoljstvo, izboljšati osveščenost javnosti in odločevalcev o pomenu prostovoljsstva, višje prepoznati in vrednotiti vlogo prostovoljstva, predvsem pri poglabljanju socialne kohezije ter uvesti davčne in druge finančne ukrepe ter prostovoljstvu dati večji pomen pri zaposlovalnli politiki.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO UPOKOJENCEV MIREN? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


DRUŠTVO UPOKOJENCEV MIREN
DRUŠTVO UPOKOJENCEV MIREN
MIREN 138
Tel:(05) 305 41 87
OBČINA MIREN - Glasilo
Številka: 6
Izšla: 10.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 22 23 24 25 26 27 28 1 2 3
22.02.2017
Danes ni dogodkov.
25.02.2017 | Družabni dogodki
KOSTANSKI PUST
26.02.2017 | Družabni dogodki
OTROŠKO PUSTNO RAJANJE
28.02.2017 | Družabni dogodki
OTROŠKO PUSTNO RAJANJE
23.02.2017 | Kultura
Otvoritev obeležja in projekcija dokumentarnega filma o požganih vaseh
23.02.2017 | Ostalo
Potopisno predavanje UGANDA
23.02.2017 | Ostalo
potopisno predavanje GUATEMALA
25.02.2017 | Družabni dogodki
KOSTANSKI PUST
26.02.2017 | Družabni dogodki
OTROŠKO PUSTNO RAJANJE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.