Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.10.2016

jasno
Danes bo na Primorskem precej jasno, popoldne občasno zmerno oblačno. Drugod bo sprva tudi precej jasno, marsikje po nižinah pa bo zjutraj in dopoldne megla ali nizka oblačnost. Čez dan bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. V Prekmurju in deloma na Štajerskem bo popoldne zapihal južni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 13, na Primorskem do okoli 16 stopinj C.
5°C | 18°C
nedelja, 23.10.2016
8°C | 17°C
ponedeljek, 24.10.2016
9°C | 18°C
torek, 25.10.2016
12°C | 18°C
sreda, 26.10.2016
12°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
18°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

UDELEŽBA NA KONFERENCI EVROSKE POLITIKE NA ......


EVROPSKI PROJEKTI

| |
08.06.2015      16:50
A A

UDELEŽBA NA KONFERENCI EVROSKE POLITIKE NA PODROČJU AKTIVNEGA STARANJA IN PROSTOVOLJSTVA


Na povabilo evropskega poslanca Iva Vajgla, se je skupina koordinatorjev ter vodij Projekta "STAREJŠI ZA STAREJŠE" po posameznih regijah udeležila izleta v Luksemburg in Bruselj ter udeležbo na konferenci "Evropske politike na področju aktivnega staranja in prostovoljstva" v Bruslju


Slovenski prostovoljci v EU parlamentu
Slovenski prostovoljci v EU parlamentu
Deli:

Odhod je bil 30. maja ob 22.00 iz Ljubljana in povratek v sredo 3. junija 2015.

Po nočni vožnji smo prispeli v mesto Luksemburg, ki je bančno in adminisstrativno središče ter eno najbogtejih mest na svetu. Tu ima svoj sedež več ustanov Evropske unije, med drugim tudi Evropsko središče pravice, Računsko sodišče Evropske unije, Evropska investicijska banka.

Ogledali smo si to dvo nivojsko mesto, kjer je stari del v sotistki, novi pa na platoju.

 

V ponedeljek, 1. junija smo si ogledali mesto Bruselj, ki je glavno in največje mesto Belgije, na svetovni zemljevid pa se je uvrstil z ustanovitvijo Evropske unije. Razdeljen je na novi in stari del.

Bruselj je prava destinacija za ljubitelje dobrega piva, odlične čokolade  in kulinarike. Je mesto, ki ga zaznanmujejo evropske institucije, umetnost in arhitektura ter ogromno lepih, zelenih parkovnih pvršin.

 

Najprej smo si ogledali   - glavni trg Grand Place z gotsko mesto hišo in vrsto baročnih cehovskih hiš z razkošnimi fasadami,  kraljevsko palačo, sodno palačo, impozantne stavbe, kjer domujejo največje bančne koorporacijein seveda stavbo evropskega parlamenta.

 

Namen našega izleta je bil udeležba na konferenci "EVRPSKE POLITIKE NA PODROČJU AKTIVNEGA STARANJA IN PROSTOVOLJSTVA", ki joe je dne 3. junija priredil evropski poslanec Ivo Vajgl v sodelovanju z dr. Angeliko Mlinar. Konference se je udeležilo več kot petdeset prostovoljk in prostovoljcev iz Slovenije, dejavnih v projektu "Starejši za starejše", ki ga je v svojem nastpu predstavila dr. Mateja Kožuh Novak, kot primer dobre prakse

.

Po prepričanju Iva Vajgla je potrebno strateško krepiti prostovoljstvo, izboljšati osveščenost javnosti in odločevalcev o pomenu prostovoljsstva, višje prepoznati in vrednotiti vlogo prostovoljstva, predvsem pri poglabljanju socialne kohezije ter uvesti davčne in druge finančne ukrepe ter prostovoljstvu dati večji pomen pri zaposlovalnli politiki.

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO UPOKOJENCEV MIREN? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


DRUŠTVO UPOKOJENCEV MIREN
DRUŠTVO UPOKOJENCEV MIREN
MIREN 138
Tel:(05) 305 41 87
OBČINA MIREN - Glasilo
Številka: 6
Izšla: 10.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
23.10.201 | Šport
Pohod Lipa-Pedrovo
28.10.2016 | Šport
Meditacija
29.10.201 | Ostalo
osveščevalna akcija
31.10.201 | Družabni dogodki
Tradicionalno pobiranje "Vahtiča"
22.10.201 | Ostalo
Občinska vaja: Potres Miren-Kostanjevica 2016
23.10.201 | Šport
Pohod Lipa-Pedrovo
28.10.2016 | Šport
Meditacija
29.10.201 | Ostalo
osveščevalna akcija
31.10.201 | Družabni dogodki
Tradicionalno pobiranje "Vahtiča"

Bodite prvi pri oddaji mnenja.