Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Popoldne bo na severovzhodu delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. Drugod bo oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 14 do 20 stopinj C.
6°C | 17°C
torek, 25.10.2016
8°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
11°C | 13°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 12°C
petek, 28.10.2016
3°C | 14°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

PRAVLJIČNI SVET KRALJA MATJAŽA


TURIZEM

| |
20.09.2012      22:36
A A

PRAVLJIČNI SVET KRALJA MATJAŽA


TD Mežica vas vabi, da vstopite v čudoviti pravljični svet pod obronki gore Pece


Deli:

*Pravljice imajo posebno moč –   omrežijo nas, da na vsem lepem naenkrat izgine meja med  pravim življenjem in tistim,  kar je mogoče samo v njih.*

(Niko Grafenauer)

                                                                        VABILO


TD Mežica vas vabi, da skupaj z otroki vstopite v pravljični svet, daleč stran od vrveža sveta na goro Peco, ki je še danes odeta v tančice skrivnostne legende o kralju Matjažu in na kateri bodo oživela pravljična bitja, ki so v svetu zelenih gozdov, cvetočih pašnikov in v spokojni tišini prostranih gozdov našla svoj dom.

V preteklosti so se otroci s pravljičnimi bitji srečevali le ob prebiranju knjig, danes pa imajo svojevrstno priložnost, da se lahko z njimi tudi srečajo in spoznajo, le streljaj od vsakdanjih, uhojenih poti, v malo večjem gozdičku, na travniku ali za bližnjo skalo. Radosti pravljičnega sveta, ki se jih čas ne dotakne in številne prigode, ki ostajajo večno žive, so sedaj ujete v trenutkih, ki jih lahko doživite z otroki na obronkih gore Pece in skozi katere vas bo popeljal nagajivi pastirček, ki pozna vse skrivnosti gozda in najskrivnejše kotičke gore Pece. Popeljal vas bo do kralja Matjaža in njegove Alenčice, Žal žene in Perkmandelca, če pa boste imeli srečo, boste lahko slišali tudi Divjo jago.  

Pravljični svet kralja Matjaža bo oživel v soboto, 6. oktobra 2012, ob 11.00 uri. Program bo potekal v okolici planinskega doma na Peci, zato priporočamo primerno športno oziroma planinsko obutev.

Pravljičnega sveta ni vsak dan, zato vabljeni vanj! V fantazijo, kjer se resnično spaja z domišljijo.  

V PRIMERU SLABEGA VREMENA PRIREDITEV ODPADE!Povezave:Facebook
Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mežica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občinsko glasilo Šumc
Številka: 45
Izšla: 27.09.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.