Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 11.12.2016

delno oblačno
Danes se bo oblačnost od jugozahoda širila v osrednjo Slovenijo. V severnih in vzhodnih krajih bo še precej sončno z jutranjo meglo. Čez dan bo ponekod zapihal zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 5 do 11 stopinj C.
-7°C | 7°C
ponedeljek, 12.12.2016
-2°C | 7°C
torek, 13.12.2016
0°C | 0°C
sreda, 14.12.2016
-6°C | 4°C
četrtek, 15.12.2016
-3°C | 5°C
Opozorila
Nedelja, 11.12.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
-7°C
7°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Dvanajstič dobrodelno "Za človeka"...


KULTURA, PROSTOVOLJSTVO

| |
10.11.2011      15:49
A A

Dvanajstič dobrodelno "Za človeka"


V organizaciji župnijske Karitas Mežica je v nedeljo, 23. oktobra, mežiški narodni dom napolnil dobrodelni koncert Za človeka.


Rumena rdeča nit sončne dekoracije.
Rumena rdeča nit sončne dekoracije.
Deli:

Tradicionalna jesenska glasbena, včasih tudi literarno obarvana, prireditev, ki v naš kulturni hram že dvanajst let zapored privabi številne gledalce, s svojim prispevkom za vstopnico pripravljene pomagati ljudem v stiski, je tudi letos dodala piko na i celoletnemu prostovoljnemu udejstvovanju sodelavk mežiške župnijske Karitas. Koncert je potekal v duhu gesla evropskega leta prostovoljstva, ki se glasi »Nosite bremena drug drugemu!«, rdeča nit dekoracije, pa je bila rumena, saj so nastopajoči in ostali sodelujoči v zahvalo prejeli žareče nasmejano sonce, ki je sijalo tudi s panoja v dvorani – kakor vsako leto vse izpod pridnih rok prostovoljk.

Nastopajoči so zadovoljili različne glasbene okuse – ljubitelje narodnozabavne glasbe sta razveselila ansambel Golte in ansambel Pepelnjak, slovensko ljudsko izročilo so predstavljali člani folklorne skupine Pastirji iz Podgorja pri Slovenj Gradcu, etno skupina Šajke iz Vuhreda ter družina Oraže z avstrijskih Sel. Za nekaj resne glasbe na harmoniki je poskrbela Ravenčanka Gabrijela Lečnik, vokalna skupina dar iz Slovenj Gradca pa za navdihujoče ritme, zvoke in besedila. Vrhunec večera sta prav gotovo predstavljala nastopa vsem znanega Adija Smolarja in talentirane koroške Primorke Jerice Haber. Zbranim sta spregovorila novi mežiški dušni pastir Davorin Vreča in vodja skupine prostovoljk Karitas Mežica Hedvika Blatnik.

V letu 2010 je Karitas Mežica s približno 5.500 euri pomagala otrokom, družinam in posameznikom blažiti razne nastale stiske – čisto konkretno: za nekaj osnovnošolcev so poravnali del stroškov šole v naravi, 15 dijakom in učencem so poravnali del stroškov za šolske potrebščine; plačujejo položnice in tako naprej. Tudi izkupiček od prodanih vstopnic za letošnji koncert bo šel v prave roke in pregnal sence ter narisal vsaj majhen sončni žarek. Zato vsem, ki ste se ga udeležili – lepa hvala!

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mežica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občinsko glasilo Šumc
Številka: 45
Izšla: 27.09.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
December 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
11.12.2016 | Šport
DRUGI POKALNI TURNIR JKA KARATEJA
16.12.2016 | Družabni dogodki
ROCK ŽUR KRALJ MATJAŽ
17.12.2016 | Družabni dogodki
BOŽIČNO NOVOLETNI DIRENDAJ ZA OTROKE
17.12.2016 | Tečaji in delavnice
TOLKALNI KROG - GLASBENA DELAVNICA
18.12.2016 | Kultura
LETNI KONCERT MPZ MEŽIŠKI KNAPI
11.12.2016 | Šport
DRUGI POKALNI TURNIR JKA KARATEJA
13.12.2016 | Šport
ODPRTO PRVENSTVO MEŽICE - STRELJANJE Z ZRAČNO PUŠKO
16.12.2016 | Družabni dogodki
ROCK ŽUR KRALJ MATJAŽ
17.12.2016 | Družabni dogodki
BOŽIČNO NOVOLETNI DIRENDAJ ZA OTROKE
17.12.2016 | Tečaji in delavnice
TOLKALNI KROG - GLASBENA DELAVNICA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.