Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na Primorskem sončno. Drugod bo spremenljivo do pretežno oblačno, občasno bodo krajevne padavine. Pihal bo veter severnih do vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do 19 stopinj C.
2°C | 12°C
ponedeljek, 24.04.2017
3°C | 16°C
torek, 25.04.2017
9°C | 18°C
sreda, 26.04.2017
9°C | 18°C
četrtek, 27.04.2017
10°C | 13°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Dogodki

111. OBLETNICA PIHALNEGA ORKESTRA RUDNIKA ......


DOGODKI

| |
31.05.2012      14:32
A A

111. OBLETNICA PIHALNEGA ORKESTRA RUDNIKA MEŽICADeli:

V Mežici je svojo 111. obletnico neprekinjenega delovanja praznoval Pihalni orkester Rudnika Mežica. Hvalevreden jubilej so praznovali v družbi glasbenih kolegov in številnih obiskovalcev.

Začetki orkestra segajo v leto 1901, ko so bili rudniki v Mežici še v rokah tujih lastnikov in ko je orkester vadil v gostilniški sobi delavske menze na Poleni v Mežici. Danes se 60-članski orkester ponaša s številnimi državnimi in mednarodnimi odličji, z mladimi talenti in s sodobnim glasbenim domom.

Veliki slavnostni koncert, ki ga je ob 111. obletnici pripravil orkester, je bil v Športni dvorni OŠ Mežica, ki so jo docela napolnili gostje iz vse Slovenije. Orkester je pripravil tako umetniški kot tudi narodno-zabavni program. Med skladbami umetniškega dela so izstopale predvsem skladbe, kot so Lepotica in zver Alana Menkena, uvertura Alvamar Jamesa Barnesa in Polka - gavota Bojana Adamiča. Narodno-zabavni del pa je potekal v sodelovanju z ansamblom Igor in zlati zvoki, kjer se je odpelo in odigralo pesmi, kot so Čestitke in pozdravi, Zlatolaska in druge viže Igorja Podpečana. Zasluge za igrivost muzikantov, ki so poleg igranja vmes tudi prepevali, gredo tako nadomestnemu dirigentu Dušanu Štrikerju kot tudi dirigentu Janezu Miklavžini.

Med koncertom sta predstavnik Zveze godb Slovenije Miran Šumečnik in predstavnica Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti Jožica Pušnik godbenikom podelila priznanja za godbeniški staž. Kar osem članov iz vrst orkestra je prejelo priznanja za 40 ali več let muziciranja. Prav tako so čestitke v obliki buteljk in drugih daril prenesli predstavniki drugih orkestrov in društev iz širše regije iz Slovenije in Avstrije.

Orkester je ob ''treh enicah'' izdal že svoj tretji album, hkrati pa tudi DVD z videospoti. Junija bo v Mežici svoj okrogel jubilej obeležil tudi s parado godb iz Slovenije in Avstrije.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mežica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občinsko glasilo Šumc
Številka: 46
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.