Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

pretežno oblačno
Popoldne bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, na severovzhodu bo pihal južni ali jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 16 stopinj C.
3°C | 15°C
ponedeljek, 24.10.2016
5°C | 17°C
torek, 25.10.2016
9°C | 18°C
sreda, 26.10.2016
11°C | 13°C
četrtek, 27.10.2016
4°C | 12°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
15°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Mežiška dolina: Preveč svinca v krvi ima še ......


OBČINSKE

| |
10.11.2011      15:49
A A

Mežiška dolina: Preveč svinca v krvi ima še 10 odstotkov otrokotroci v vrtcu
otroci v vrtcu
Deli:

"Le" še 10 odstotkov triletnikov v zgornji Mežiški dolini ima previsoko vsebnost svinca v krvi, je pokazala analiza vzorcev krvi. Izsledki so podobni lanskim.

Na Zavodu za zdravstveno varstvo Ravne na Koroškem, kjer vodijo zdravstveni del sanacijskih ukrepov v zgornji Mežiški dolini, so do zdaj iz laboratorija prejeli 108 izvidov analiz krvi triletnikov, nekaj jih še čakajo. Na letošnji odvzem krvi je ZZV Ravne skupno povabil 195 otrok, starih tri in devet let, odziv pa je bil 77-odstoten.

"Trenutni rezultati kažejo, da je odstotek otrok, ki imajo povišano vsebnost svinca v krvi, podoben lanskemu. To je 9,3 odstotka. Deset jih je torej imelo vrednosti svinca v krvi preko sto mikrogramov na liter," je pojasnil Matej Ivartnik z ZZV-ja Ravne na Koroškem in dodal, da so izsledki zadnjih dveh let spodbudni.

Pred sedmimi leti je imelo preveč svinca v krvi 85 odstotkov otrok


Leta 2004 je namreč imelo prekoračeno vsebnost svinca v krvi 85 odstotkov triletnikov iz zgornje Mežiške doline, po začetku izvajanja sanacijskih ukrepov leta 2008 je nato v letih2008 in 2009 ta delež padel na 18 odstotkov, zadnji dve leti pa na okoli deset odstotkov.

 

Celovita analiza rezultatov bo znana v prihodnjih tednih, ko bodo analizirali tudi druge okoliščine, ki bi lahko vplivale na letošnje rezultate. Med te Ivartnik šteje dolgo suho poletje in gradbena dela na cestnem omrežju v Črni, ki vplivajo na več s svincem obremenjenega prahu v okolju.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mežica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občinsko glasilo Šumc
Številka: 45
Izšla: 27.09.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.