Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 28.05.2017

pretežno jasno
Danes bo povečini sončno. Pihal bo šibak veter vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 28 stopinj C.
8°C | 26°C
ponedeljek, 29.05.2017
9°C | 27°C
torek, 30.05.2017
13°C | 29°C
sreda, 31.05.2017
16°C | 28°C
četrtek, 01.06.2017
15°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 28.5.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
26°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

URADNA OTVORITEV PRENOVLJENEGA GLASBENEGA ......


KULTURA

| |
04.12.2011      22:38
A A

URADNA OTVORITEV PRENOVLJENEGA GLASBENEGA DOMA PIHALNEGA ORKESTRA RUDNIKA MEŽICADeli:
Na god svete Barbare, zavetnice rudarjev, je predsednik Pihalnega orkestra Rudnika Mežica, Drago Krevh, slavnostno prerezal trak pred vhodom v prenovljene prostore glasbenega doma in jih tako uradno predal namenu.
Po besedah Krevha je želja godbenikov, da vadijo in delajo v primernih prostorih, tlela kar trideset let, realizirati pa so jo pričeli leta 2009 z zbiranjem soglasij in začetkom konkretnih del pomladi leta 2010. V dobrem letu je dom dobil novo zunanjo in notranjo podobo, poleg dobrih pogojev za glasbeno udejstvovanje so pridobili tudi prostore za arhiviranje instrumentov in notnega materiala, pa tudi sanitarije za glasbenice.
Poleg korektnega dela domačih in drugih bližnjih podjetij, posluha lokalne uprave, pomoči sredstev iz državnih projektov in razpisov so neprecenljiv del prenove opravili članice in člani pihalnega orkestra sami – oddelali so preko 4000 prostovoljnih ur, v katerih so zajeta tudi najbolj strokovna dela.  
Z otvoritvijo prenovljenega glasbenega doma so obeležili 110. obletnico delovanja Pihalnega orkestra Rudnika Mežica; maja prihodnje leto pa nas vabijo na njihov slavnostni koncert, ki ga bodo oplemenitili še z izdajo DVD-ja.    
Uspešnemu ustvarjanju v novih prostorih na pot je na otvoritvi spregovoril mežiški župan Dušan Krebl, čestitkam ob pridobitvi pa se je pridužil mežiški župnik Davorin Vreča, ki je dom tudi blagoslovil.
Godbenicam in godbenikom iskreno čestitamo in ob novih pogojih želimo še več veselja do muziciranja!


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mežica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občinsko glasilo Šumc
Številka: 46
Izšla: 19.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.