Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo oblačno in deževno, vmes lahko tudi zagrmi. Najmanj dežja bo na vzhodu ob meji s Hrvaško, kjer bo začelo močneje deževati šele zvečer ali ponoči. Jugozahodni veter bo nekoliko oslabel. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 17, v jugovzhodnih krajih do 21 stopinj C.
9°C | 18°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
5°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 13h
Do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
9°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Selakovi skakalci že v vrhunski formi


ŠPORT

| |
04.06.2016      18:53
A A

Selakovi skakalci že v vrhunski formiUtrinek iz slovesne podelitve v Logatcu
Utrinek iz slovesne podelitve v Logatcu
Deli:

Če se po jutru dan pozna oziroma sezona v smučarskih skokih po prvih pomladanskih tekmah, potem so pred mladimi skakalci iz SSK Mengeš znova nadvse uspešni meseci. Z uvodne preizkušnje v novem tekmovalnem obdobju (2016/17) za pokal Otlice nad Ajdovščino so se namreč varovanci trenerja Aleša Selaka, ki mu od novega leta naprej pomagata nekdanja skakalca Luka Brnot in Davor Maučec, sredi maja domov pripeljali kar s šestimi kolajnami.
Še posebej razveseljiv je bil pogled na vrstni red v konkurenci dečkov do 11 let, med katerimi so kar prvih šest (!) mest zasedli nadebudni upi mengeškega smučarsko-skakalnega kluba; zmagal je Benjamin Bedrač, za njim pa so se zvrstili Lovro Dolinšek, Nik Bergant Smerajc, Tit Voranc Božič, Timo Šimnovec in Maj Herbstritt. Na najvišjo stopnico je skočil tudi Alen Pestotnik med cicibani do 9 let, med katerimi je četrtouvrščeni Miha Dolinšek le za malo zgrešil oder za najboljše tri, med deklicami v tej starostni kategoriji pa sta se Živa Andrić in Anja Kukar izkazali z drugim oziroma tretjim mestom.

Podobno uspešni so bili tudi konec maja v Sebenjah na pokalu Tržiča, na katerem so z vsemi tekmeci v svojih kategorijah opravili Benjamin Bedrač (do 11 let), Nik Bergant Smerajc (do 10 let) in Alen Pestotnik (do 9 let), na drugih mestih sta pristala Taj Ekart (do 13 let) in Živa Andrić (do 9 let), na tretjih pa sta končala Igor Teodor Herbstritt (do 12 let) in Anja Kukar (do 9 let).

Med obema preizkušnjama so se v Logatcu udeležili še slovesne podelitve priznanj za uspehe, dosežene v minuli zimi. V slovenskem pokalu je imel SSK Mengeš z Juretom Močnikom (do 14 let), Tajem Ekartom (do 12 let), Benjaminom Bedračem (do 10 let) in Nikom Bergantom Smerajcem (do 9 let) kar štiri skupne zmagovalce v skokih, poleg tega pa še drugouvrščenega Leona Šarca med mladinci (do 20 let) v nordijski kombinaciji.

Selakovi varovanci so vidne vloge igrali tudi v gorenjskem regijskem pokalu, kar velja še posebej za Igorja Teodorja Herbstritta (do 11 let) in Benjamina Bedrača (do 10 let), ki sta si v skupnem seštevku priskakala zmagoviti lovoriki. Taj Ekart (do 12 let) je osvojil drugo mesto, Živa Andrić (do 9 let) in Alen Pestotnik (do 9 let) pa sta bila tretja.

Prve tekme v tej pomladi se je že udeležil tudi Matjaž Pungertar, ki je na pokalu Žirov v absolutni konkurenci zasedel šesto mesto. Vrhpoljčan se sicer na novo sezono že zavzeto pripravlja kot član slovenske reprezentance B, Anže Lanišek pa je tudi po statusu napredoval v izbrano vrsto A.

Medtem se je sicer tekmovanje začelo tudi v alpsko-jadranskem pokalu, v katerem mladi skakalci iz SSK Mengeš lovijo že tretjo zaporedno lovoriko. S svojimi trenerji so trdno odločeni, da si prestižni pokal letos priborijo v trajno last.

 

Besedilo in foto: Miha Šimnovec

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 04-2017
Izšla: 14.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
29.04.2017 | Kino
Risanke - Spirited Away
30.04.2017 | Kultura
Veliko praznovanje Pr` Fartku
01.05. - 02.05.2017 | Družabni dogodki
24.TRADICIONALNO SREČANJE V TUŠTANJU 1.MAJ
03.05.2017 | Tečaji in delavnice
Zaslužiti denar s hobijem
05.05. - 07.05.2017 | Družabni dogodki
XVIII.FLORIJANOV SEJEM V TRZINU
29.04.2017 | Kino
Risanke - Spirited Away
30.04.2017 | Kultura
Veliko praznovanje Pr` Fartku
01.05. - 02.05.2017 | Družabni dogodki
24.TRADICIONALNO SREČANJE V TUŠTANJU 1.MAJ
03.05.2017 | Tečaji in delavnice
Zaslužiti denar s hobijem
05.05. - 07.05.2017 | Družabni dogodki
XVIII.FLORIJANOV SEJEM V TRZINU

Teniški    Klub    Mengeš Mušič
Teniški Klub Mengeš Mušič
Vprašanje se nanaša na moja občina.si!
Radio v živo