14°C

MENGŠANI ODLIČNI NA WAKO EVROPSKIH POKALIH

| |
25.02.2016      12:01

V minulih mesecih so se tekmovalci iz Mengša udeležili dveh pomembnih tekmovanj v kickboxingu in osvojili 3 zlate, 2 bronasti medalji in 2 uvrstitvi med najboljših 8

ŠD SONKAL s trenerjem

V soboto 19.1. se je v Italijanskem Coneglianu odvijal WAKO evropski pokal, katerega so se udeležili 4 tekmovalci kluba SONKAL iz Mengša.
Aktualni mladinski evropski prvak Žan Podboršek je v članski konkurenci, po treh borbah v kategoriji KL -69kg osvojil odlično 3. mesto in resnično za las zgrešil finale.
Še bolj pa je razveselil Mitja Kregar, ki je v debiju na evropskih pokalih uspel zmagat kar v dveh kategorijah (KL -94kg ter +94kg) in tako domov odnesel dva pokala in kar nekaj lepih nagrad ...

V nedeljo 14.2. pa se je karavana evropskih kickboxarjev preselila v Hrvaški Karlovac, kjer je na evropskem pokalu nastopilo preko 1000 tekmovalcev iz 156 klubov in 21 držav. Vidnejši rezultat sta uspela doseči dva Mengšana.

Dejan Zarić je v številčni konkurenci v kategoriji do 69 kg osvojil 5-8. mesto potem ko je v osmini finala na tesno izgubil s kasnejšim finalistom in tako ostal le korak pred osvojitvijo medalje.
Kristina Momčilov pa se je v svojem krstnem nastopu v kickboxingu odrezala odlično, saj je v disciplini kicklight brez večjih težav v finalu premagala predstavnico Poljske in tako osvojila 1. mesto. V disciplini light contact pa je osvojila 3. mesto potem ko je v tesni borbi z 2-1 izgubila proti aktualni evropski prvakinji iz Anglije.

Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!