KRISTINA MOMČILOV JE EVROPSKA PODPRVAKINJA v ......

| |
20.04.2016      15:47

KRISTINA MOMČILOV JE EVROPSKA PODPRVAKINJA v Taekwon do-ju

V Grškem Solunu, je med 11. in 18. aprilom 2016, potekalo 31. člansko, 22. mladinsko, 8. veteransko in 6. otroško evropsko prvenstvo v Taekwondo-ju, verzije ITF. Prvenstva se je udeležilo sedemsto pet tekmovalcev iz enaintridesetih evropskih držav, ki so se pomerili v posameznih in ekipnih borbah, formah, samoobrambi, testu moči in specialni tehniki. Slovenska izbrana vrsta je osvojila triindvajset odličij – devet zlatih, tri srebrne in enajst bronastih medalj in v skupnem seštevku medalj osvojila odlično šesto mesto.

desno Kristina Momčilov

Iz Mengeškega kluba SONKAL je Slovenijo tokrat zastopala le Kristina Momčilov, ki je presegla svoj dosedanji najuspešnejši rezultat kariere in se povzpela še stopničko višje.
V formah je po uvodni zmagi nad predstavnico BiH kasneje izgubila proti Bolgarki in v tej disciplini ostala brez borbe za medaljo.

V borbah pa se je odrezala odlično, saj je po zmagah nad Bolgarko in Ukrajinko klonila šele v finalu ter tako osvojila srebrno medaljo in naslov evropske podprvakinje. Kristini se je zlato izmuznilo v zadnjih sekundah boja, saj je večino borbe vodila, a zaradi nezbranosti na koncu naredila napako in zmago predala nasprotnici. Kljub temu je z nastopom poskrbela za neizmerno veselje v reprezentanci, doma in domačem klubu.

V mesecu septembru 2016 Kristino čaka nova preizkušnja, kajti nastopila bo na svetovnem mladinskem in veteranskem prvenstvu v Italiji.

Besedilo: A. B., TKD Sonkal

Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!