Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.04.2017

oblačno
Ponoči se bo na Primorskem od zahoda oblačnost povečala. Drugod bo spremenljivo do pretežno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, na Primorskem do 8 stopinj C.
6°C | 13°C
torek, 25.04.2017
10°C | 18°C
sreda, 26.04.2017
11°C | 19°C
četrtek, 27.04.2017
11°C | 16°C
petek, 28.04.2017
6°C | 12°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

8. TRADICIONALNI TURNIR DEDKOV 2016


ŠPORT

| |
05.06.2016      16:14
A A

8. TRADICIONALNI TURNIR DEDKOV 2016


V drugo gre rado, pravi slovenski rek. To velja tudi za 8. turnir dedkov. Ne, ne, dedki niso igrali dvakrat tega turnirja, le dvakrat so dobili vabilo za igranje. Prvič jih je pod okrilje vzela »Poscana Zofka«, ker so jo lansko leto prelisičili in odigrali turnir takrat, ko je zajemala sapo, letos se je na to izrecno in zelo dobro pripravila. Obilno je pošiljala dežne kaplje, hlad in veter ravno na soboto, 14. dne v maju, ko je bil napovedan tenis dedkov. Vendar dedki niso od muh, kako bi sicer postali dedki. Počakali so dva tedna, da je tej zlovoljni teti popustila jeza. Dočakali so lepo, toplo in sončno pozno pomladansko nedeljo, 29. maja 2016.


SKUPINSKA SLIKA VSEH DEDKOV
SKUPINSKA SLIKA VSEH DEDKOV
Deli:

Tokrat se je zbralo 13 ponosnih dedkov in tisti, ki bi po svojih letih to že lahko zdavnaj bil, pa pri njegovih potomcih ni prevelike želje po naraščaju. Bo moral za to poskrbeti sam? Kot je že običaj, so dedki odigrali pet kol po sedem iger. Letos so odigrali kombinirano nestalne dvojice in za popestritev eno kolo posamezno. Brez težav, vendar tekmovalno, s prisotno zabavljanje eden čez drugega, so po dveh urah in pol, točno opoldan, končali s turnirjem. Prijateljsko, zadovoljno in brez poškodb. Z žara jih je že vabila prijetna aroma pečenih dobrot, ki jih je predsednik Marjan pazljivo obračal. Z dodatkom tekočine so prvi naval lakote in žeje uspešno prebrodili.

Sledila je razglasitev rezultatov. Skokovemu Jožetu je letos končno uspelo in zavihtel se je na zmagovalni podij na najvišje mesto. Smejalo se mu je in usta je imel razpotegnjena od enega do drugega ušesa. Edinemu je uspelo zmagati v vseh petih kolih. Čestitamo! Boj za ostali stopnički je bil hud. Trije so imeli enako število zmag, odločalo je število dobljenih iger. Drugo mesto je osvojil Tone Rezar, presenečenje, saj je bil lansko leto 12, tretji je bil Franc Rahne, ki je že pred turnirjem povedal, da bo to njegov zadnji spomladanski turnir. Osmoljenec je tokrat Ivan Juretič, zmagovalec zadnjih dveh turnirjev, ki je zasedel nehvaležno 4. mesto. Ladi Hribar, velik ljubitelj iger posamezno, je med igranjem večkrat rekel, da bi bilo treba z zakonom prepovedati igro dvojic v tenisu. Po osvojenem zelo dobrem 6. mestu, si je verjetno premislil in bo tudi naslednje leto zopet rad prišel. Organizator upa, da bodo v prihodnje prišli tudi vnuki in babice, ki so ob brunarici pri igriščih držali pesti in navijali za svoje dedke, nato pa jih je lep dan povlekel nekam drugam. Nekateri so prišli že čisto na koncu druženja, posedeli ob mizah in delali družbo zadovoljnim igralcem, nato pa poizkusili z udarjanjem žogice ob teniško steno. Naredili so tudi prve korake na naših zelo dobrih teniških igriščih. Za prihodnost tenisa v Mengšu se ni bati.

Tudi nagrade so bile podeljene. Organizator se lepo zahvaljuje firmi »Intersocks Hurwits« in Dennisu Hurwitsu, ki sta prispevala večino nagrad in se jima tudi za naslednje leto toplo priporoča za darila. Zahvala gre tudi TK Mengeš za lepo urejena igrišča in pripravljeno hrano, Marjanu in Leni Mušič pa za peko in hitro strežbo.

Besedilo in foto: Bregov Šimen
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Mengeš!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 04-2017
Izšla: 14.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.04.2017
Danes ni dogodkov.
25.04.2017 | Tečaji in delavnice
Skrivnosti harmonije v odnosih
25.04.2017 | Umetnost
RAZSTAVA LIKOVNIH DEL "SAVINJSKA DOLINA"
26.04.2017 | Turizem
Zanimivo popotovanje - Kostarika
29.04.2017 | Kino
Risanke - Spirited Away
30.04.2017 | Kultura
Veliko praznovanje Pr` Fartku
25.04.2017 | Tečaji in delavnice
Skrivnosti harmonije v odnosih
25.04.2017 | Umetnost
RAZSTAVA LIKOVNIH DEL "SAVINJSKA DOLINA"
26.04.2017 | Turizem
Zanimivo popotovanje - Kostarika
29.04.2017 | Kino
Risanke - Spirited Away
30.04.2017 | Kultura
Veliko praznovanje Pr` Fartku

Teniški    Klub    Mengeš Mušič
Teniški Klub Mengeš Mušič
Vprašanje se nanaša na moja občina.si!
Radio v živo