Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.05.2017

oblačno
V prvem delu noči bodo še lahko nastale posamezne plohe ali nevihte, nato se bo postopno jasnilo, le na severovzhodu države bo ostalo bolj oblačno s kakšno kapljo dežja. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 14 stopinj C.
14°C | 24°C
četrtek, 25.05.2017
12°C | 22°C
petek, 26.05.2017
9°C | 24°C
sobota, 27.05.2017
12°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.5.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
24°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

16. Youth Championships - LINZ 2016


ŠPORT

| |
29.03.2016      16:08
A A

16. Youth Championships - LINZ 2016


Od petka, 25. do ponedeljka 28. Marca, je v Linzu v Avstriji potekalo 16. mednarodno prvenstvo za mlade namizno teniške igralce iz vse Evrope. Tekmovanja se je udeležilo 456 tekmovalcev in tekmovalk iz Avstrije, Nemčije, Slovenije, Slovaške, Italije, Španije, Francije, Bolgarije, Romunije, Anglije, San Marina, Madžarske, Nizozemske, Luksemburga, Danske, Norveške, Hrvaške in Češke. NTS Mengeš in hkrati slovenske barve sta zastopali mladinki Ana Tofant in Aleksandra Vovk, ki ju je spremljal in vodil Sandi Vovk.


Ana in Aleksandra na stopnićkah
Ana in Aleksandra na stopnićkah
Deli:

Mednarodno tekmovanje se je začelo v petek z ekipnimi nastopi, kjer sta Ana in Aleksandra v 1. delu vknjižili 3 gladke zmage s 3/0. Prvi dve ekipi iz posamezne skupine sta se uvrstili v 2. del tekmovanja, kjer se je zopet igralo po skupinah in dekleti sta ponovno dvakrat prepričljivo slavili s 3/0. Tako sta se uvrstili med 8 najboljših mladinskih ekip. V razigravanju za končna mesta sta Mengšanki v četrtfinalu najprej zmagali z ekipo Južne Tirolske s 3/0, v polfinalu sta bili boljši od reprezentance Norveške s 3/2. V finalu pa sta zopet s 3/0 premagali sestavljeno nemško ekipo TV Hofstetten/Sv Schott Jena.
Dekleti sta tako po lanski ekipni zmagi že drugo leto zapored osvojili ekipni mladinski naslov v Linzu!

V posameznem delu je Ana nastopila kot 2. nosilka tekmovanja, Aleksandra pa kot 5. Obe dekleti sta upravičili svoj izhodiščni položaj, saj sta v predtekmovalnih skupinah obe gladko zasedli 1. mesto in se uvrstili v finalni del med 32 najboljših mladink. Brez večjih težav sta se nato obe uvrstili v polfinale, kjer je bila 1. nosilka in najboljša avstrijska mladinka Karolina Mischek boljša od Aleksandre s 3/0. Ana je v drugem polfinalu v napeti igri s 3/2 uspela premagati Nemko Svenjo Horlebein in se tako uvrstiti v finale, kjer pa jo je s 3/2 premagala avstrijska reprezentantka Mischek.
Ekipni naslov, Anino 2. in Aleksandrino 3. mesto v konkurenci posameznikov je več kot odličen rezultat in si zasluži svoje mesto med najboljšimi mengeškimi trofejemi. 

 

Besedilo: MLAJ
Foto: Sandi Vovk
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ŠPORTNO DRUŠTVO PARTIZAN MENGEŠ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
ŠPORTNO DRUŠTVO PARTIZAN MENGEŠ
ŠPORTNO DRUŠTVO PARTIZAN MENGEŠ
SLOVENSKA CESTA 39
Tel:041 771 398
Mengšan
Številka: 05-2017
Izšla: 12.05.2017


Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo