Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 09.12.2016

jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Ob morju se bo občasno pojavljala nizka oblačnost. Najvišje dnevne temperature bodo od 6 do 12 stopinj C.
-5°C | 8°C
sobota, 10.12.2016
-5°C | 8°C
nedelja, 11.12.2016
-3°C | 8°C
ponedeljek, 12.12.2016
1°C | 6°C
torek, 13.12.2016
-2°C | 6°C
Opozorila
Petek, 9.12.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-5°C
8°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Srebrni jubilej Župnijske karitas Mengeš


PROSTOVOLJSTVO, VERSKE

| |
01.03.2016      16:23
A A

Srebrni jubilej Župnijske karitas Mengeš


Na isti dan, 19. januarja, kakor leta 1991, ko je bila med prvimi v Sloveniji ustanovljena Župnijska karitas Mengeš, so njeni sodelavci delovno in predvsem brez velikega pompa proslavili 25-letnico delovanja. Danes je to skupina 34 prostovoljk in prostovoljcev, katerih humano delo je zvečine cenjeno in osrečujoče, včasih pa tudi neprijetno in težko, saj prihajajo po pomoč ljudje različnih nazorov in s prošnjami, ki jih ni lahko izpolniti.


Po sv. daritvi so se sodelavci zbrali v Župnijskem domu in nazdravili srebrnemu jubileju dobrodelnosti
Po sv. daritvi so se sodelavci zbrali v Župnijskem domu in nazdravili srebrnemu jubileju dobrodelnosti
Deli:

Praznovanje so začeli delovno ob 16. uri, ko so se za dve uri kakor vsak torek odprla vrata pisarne in skladišča. Nadaljevalo se je s sv. mašo, ki jo je ob 18. uri daroval mengeški rojak Tine Skok ob somaševanju župnika Janeza Avsenika in duhovnega pomočnika Štefana Babiča. Po sv. daritvi so se sodelavci zbrali v Župnijskem domu sv. Mihaela ter ob prigrizku in soku nazdravili srebrnemu jubileju dobrodelnosti. Prijetno in skromno! Voditeljica ŽK Jerca Stopar se je z izbranimi besedami spoštovanja zahvalila vsem sedanjim in bivšim sodelavcem, tudi tistim, ki že uživajo nebeško kraljestvo, za požrtvovalno in nesebično delo skozi vsa »srebrna« leta. S pohvalnimi besedami o preteklem delu in spodbudnimi za prihodnost je spregovoril tudi župnik Janez, ki ima o sodelavcih in njihovem delu visoko mnenje ter jih z veseljem podpira. Ne nazadnje so prav v času praznovanja dobili v svojih lepo urejenih prostorih novo centralno ogrevanje.

Ob koncu je treba povedati še, da so pred kratkim imeli visok obisk predstavnikov Slovenske karitas, Škofijske karitas Ljubljana, Ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti ter Evropske komisije iz Bruslja. Gostje so bili prijetno presenečeni nad urejenostjo prostorov, načinom dela, ponudbo in prijaznostjo prostovoljk. Celostna podoba Karitas je bila pohvaljena, češ da je ena najbolje vodenih in urejenih Župnijskih karitas v Sloveniji. To mi je zaupala predstavnica Slovenske karitas Andreja Urh. Zato smo na Župnijsko karitas lahko upravičeno ponosni.  Vse to zmorejo le tisti, ki imajo veliko srce.

 

Besedilo in foto: Jože Brojan 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Mengšan? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Mengšan
SLOVENSKA CESTA 30
Tel:
Mengšan
Številka: 10-2016
Izšla: 14.10.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo