Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.02.2017

pretežno oblačno
Ponoči se bo v zahodni Sloveniji pooblačilo. Jugozahodnik nad nami se bo krepil. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, ob morju 8 stopinj C.
5°C | 14°C
sreda, 01.03.2017
3°C | 15°C
četrtek, 02.03.2017
0°C | 14°C
petek, 03.03.2017
2°C | 14°C
Opozorila
Ponedeljek, 27.2.2017 ob 18h
V noči na torek in v torek bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
5°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Srebrni jubilej Župnijske karitas Mengeš


PROSTOVOLJSTVO, VERSKE

| |
01.03.2016      16:23
A A

Srebrni jubilej Župnijske karitas Mengeš


Na isti dan, 19. januarja, kakor leta 1991, ko je bila med prvimi v Sloveniji ustanovljena Župnijska karitas Mengeš, so njeni sodelavci delovno in predvsem brez velikega pompa proslavili 25-letnico delovanja. Danes je to skupina 34 prostovoljk in prostovoljcev, katerih humano delo je zvečine cenjeno in osrečujoče, včasih pa tudi neprijetno in težko, saj prihajajo po pomoč ljudje različnih nazorov in s prošnjami, ki jih ni lahko izpolniti.


Po sv. daritvi so se sodelavci zbrali v Župnijskem domu in nazdravili srebrnemu jubileju dobrodelnosti
Po sv. daritvi so se sodelavci zbrali v Župnijskem domu in nazdravili srebrnemu jubileju dobrodelnosti
Deli:

Praznovanje so začeli delovno ob 16. uri, ko so se za dve uri kakor vsak torek odprla vrata pisarne in skladišča. Nadaljevalo se je s sv. mašo, ki jo je ob 18. uri daroval mengeški rojak Tine Skok ob somaševanju župnika Janeza Avsenika in duhovnega pomočnika Štefana Babiča. Po sv. daritvi so se sodelavci zbrali v Župnijskem domu sv. Mihaela ter ob prigrizku in soku nazdravili srebrnemu jubileju dobrodelnosti. Prijetno in skromno! Voditeljica ŽK Jerca Stopar se je z izbranimi besedami spoštovanja zahvalila vsem sedanjim in bivšim sodelavcem, tudi tistim, ki že uživajo nebeško kraljestvo, za požrtvovalno in nesebično delo skozi vsa »srebrna« leta. S pohvalnimi besedami o preteklem delu in spodbudnimi za prihodnost je spregovoril tudi župnik Janez, ki ima o sodelavcih in njihovem delu visoko mnenje ter jih z veseljem podpira. Ne nazadnje so prav v času praznovanja dobili v svojih lepo urejenih prostorih novo centralno ogrevanje.

Ob koncu je treba povedati še, da so pred kratkim imeli visok obisk predstavnikov Slovenske karitas, Škofijske karitas Ljubljana, Ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti ter Evropske komisije iz Bruslja. Gostje so bili prijetno presenečeni nad urejenostjo prostorov, načinom dela, ponudbo in prijaznostjo prostovoljk. Celostna podoba Karitas je bila pohvaljena, češ da je ena najbolje vodenih in urejenih Župnijskih karitas v Sloveniji. To mi je zaupala predstavnica Slovenske karitas Andreja Urh. Zato smo na Župnijsko karitas lahko upravičeno ponosni.  Vse to zmorejo le tisti, ki imajo veliko srce.

 

Besedilo in foto: Jože Brojan 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Mengšan? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Mengšan
SLOVENSKA CESTA 30
Tel:
Mengšan
Številka: 02-2017
Izšla: 17.02.2017

Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 27 28 1 2 3 4 5 6 7 8
27.02.201 | Šport
Zimske počitnice za otroke
01.03.2017 | Tečaji in delavnice
Čustva te osvobodijo ali pa pogubijo
07.03.2017 | Tečaji in delavnice
Praktični prikaz obrezovanja sadnega drevja
27.02.201 | Šport
Zimske počitnice za otroke
01.03.2017 | Tečaji in delavnice
Čustva te osvobodijo ali pa pogubijo
07.03.2017 | Tečaji in delavnice
Praktični prikaz obrezovanja sadnega drevja

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo