Zimsko nočno orientacijsko tekmovanje

V soboto, 3. decembra2016, smo se s taborniki odpravili na ZNOT (zimsko nočno orientacijsko tekmovanje). Tekmovanje je potekalo v Trzinu.

Tja smo prišli ob treh popoldne in se najprej prijavili ter se namestili v telovadnici OŠ Trzin. Preden smo začeli s tekmovanjem, smo se družili s prijatelji z vseh koncev Slovenije. Ob 19:20 smo pisali topo-teste, kjer smo se dobro odrezali. Ob 20. uri smo se podali na progo. Našli smo pet kontrolnih točk (KT), kjer smo imeli različne naloge. Najbolje smo se odrezali na točki, kjer smo risali skico terena. Na progi smo se tudi malo izgubili in se zato vrnili nazaj k šoli - na cilj - šele ob polnoči. Ob prihodu na cilj so nas že čakali topli makaroni. Utrujeni smo se zavili v spalne vreče in takoj zaspali. Zjutraj smo se zbudili ob pol devetih in že takoj izvedeli veselo novico, da smo zasedli 6. mesto izmed 32 ekip. Naš vodnik Blaž je bil zelo ponosen.

Besedilo in foto: Kaja Slabajna