Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 30.03.2017

jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, ob morju okoli 8 stopinj C.
6°C | 22°C
petek, 31.03.2017
6°C | 22°C
sobota, 01.04.2017
5°C | 22°C
nedelja, 02.04.2017
5°C | 22°C
Opozorila
Sreda, 29.3.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

RAZSTAVA ZLATA PALETA KLASIČNO SLIKARSTVO NA ......


UMETNOST

| |
21.04.2016      18:43
A A

RAZSTAVA ZLATA PALETA KLASIČNO SLIKARSTVO NA VELENJSKEM GRADU


V sredo 20. aprila 2016 ob 18.00 uri je bila v čudovitem atriju Velenjskega gradu prireditev v organizaciji Zveze likovnih društev Slovenije in Društva šaleških likovnikov. V okviru projekta ZLDS Zlata paleta 2016 je bilo odprtje druge tematske razstave, tokrat »klasično slikarstvo«. Letošnje razpisane teme so slovenske gore in vrhovi, gostilniški motiv in verske zgradbe in znamenja.


Uspešni avtorji del, ki so uvrščena na razstavo na Velenskem gradu
Uspešni avtorji del, ki so uvrščena na razstavo na Velenskem gradu
Deli:

Kar 19 slovenskih društev je sodelovalo s 157 prispelimi deli. Strokovna komisija je imela zahtevno delo, da je izmed izjemno velikega števila prispelih del opravila izbor za razstavo. Po besedah predsednika tričlanske strokovne žirije magistra umetnosti Zorana Pozniča, citirano: »v svojih vrhovih vsekakor posegajo na polje akademskega. Ločnica med tema dvema glavnima principoma, torej ljubiteljskim in akademskim, se  pri nagrajenih delih popolnoma zbriše. Ogromno število prispelih del opozarja na bistveno človeško željo po izrazu, kreativnosti in ustvarjalnosti. Ti principi, nadgrajeni s permanentnim izobraževanjem na tem področju, očitno dajejo presenetljive rezultate.« Mag. Poznič je podal tudi strokovne poglede ob razstavljenih delih, številni prisotni so z zanimanjem prisluhnili.

Likovno društvo Mengeš je sodelovalo z osmimi deli, v izbor so se uvrstila tri dela: Lojze Burja z delom »Storžič«,  Anka Sodec  s svojim »Mangartom« in Binca Lomšek  z delom »Piran z obzidja«. Avtorji so za svoja dela prejeli priznanja za izbor na tematsko razstavo.  Med razstavljenimi deli je bilo podeljenih tudi 10 certifikatov kakovosti, na zaključni razstavi v novembru letos pa bodo nekateri avtorji prejeli 1 zlato, 1 srebrno in 1 bronasto paleto.

V kulturnem  programu so se predstavili tamburaši Kulturnega društva  Međimurje iz Velenja. Razstava bo na ogled do 22. maja 2016 od torka do nedelje od 10.00 do 18.00 ure.

 

Fotografije in tekst: Binca Lomšek
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI LIKOVNO DRUŠTVO MENGEŠ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 02-2017
Izšla: 17.02.2017


Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo