Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Popoldne bo na severovzhodu delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. Drugod bo oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 14 do 20 stopinj C.
10°C | 16°C
torek, 25.10.2016
14°C | 20°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 15°C
četrtek, 27.10.2016
10°C | 14°C
petek, 28.10.2016
4°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Prešeren navdušil Dobeno


KULTURA

| |
10.02.2016      12:26
A A

Prešeren navdušil DobenoPrešeren je navdušil Dobeno.
Prešeren je navdušil Dobeno.
Deli:

Prešeren navdušil Dobeno

 

Turistično društvo Dobeno je že lan,i na kulturni praznik priredilo, v počastitev spomina na našega največjega pesnika Franceta Prešerna, recital njegovih pesmi, katerim se je pridružilo še nekaj pesmi drugih avtorjev, pri Trojanškovi hruški (najstarejša tepka na Dobenu).

Prireditev je bila dobro obiskana, čeprav lokacija ni bila izbrana najbolj posrečeno.

 

Tako smo se v TD odločili, da za naprej zamenjamo lokacijo za prostor pred Anžinovo domačijo, ki bi idealno ustrezal našemu namenu, saj veliko dvorišče obkroženo z hišo, hlevom in skednjem, na sredini pa uta, nudi krasno naravno kuliso, za različne prireditve na prostem. Na naše veselje se je lastnik Brane Anžin takoj strinjal in nam rad odstopil prostor pred domačijo za ta namen.

 

Koordinatorka in režiserka prireditve Meta, se je kljub bolezni izjemno potrudila. Po njeni zamisli smo pripravili sceno in jo polepšali s cvetjem, ki ga je podarilo Vrtnarstvo Hubat. V ponedeljek, smo kljub »jokavemu« vremenu, posedli v uto še igralce (Prešerna, Urško, Povodnega moža in 2 meščanski gospe), v dokaj originalni opravi 19. stoletja. Prireditveni prostor je zaživel v Prešernovem času, čeprav je deževalo, to ni motilo nastopajočih in tudi obiskovalcev se je zbralo krepke, pol stotnije.

Še 3 dni pred prireditvijo ni kazalo najbolje (število nastopajočih), a se nas je na odru zvrstilo kar 13. Razen podžupana Boga Ropotarja in njegove soproge, smo bili ostali izvajalci le domačini z Dobena.

 

Vsi nastopajoči smo se potrudili in glede na komentarje gledalcev, svoj nastop opravili z odliko. Dodatno bi izpostavil: najmlajša, 11 letnega Luko Anžina in leto starejšega Domna Burgarja, sovaščanko Frančiško Hunjet, ki je recitirala kar 3 lastne pesmi, najstarejšega, Frančiška Podpečana (skoraj 80 let), z Ježkovo »Gangstersko idilo«. Posebno pozornost in navdušen aplavz vseh prisotnih, pa je požela igrano-recitirana izvedba Povodnega moža, v režiji in recitaciji Mete Selan, z ekipo amaterskih igralcev z Dobena, ki pa so svoje vloge odigrali profesionalno.

 

Pred zaključkom je vse prisotne pozdravil predsednik TD Martin Einsiedler, se zahvalil vsem nastopajočim za »nepričakovano dobro« izvedbo, ostalim udeležencem pa za obisk, nakar smo vsi prisotni zapeli še Zdravljico. Celoten program je trajal dobro uro, prisotni so menili, da je bilo kar prehitro konec, izvedba pa »skoraj vrhunska«, saj je požela obilo odobravanja in organizatorji smo obljubili, da se bodo podobne prireditve na Dobenu še dogajale.

 

Vsi prisotni in nastopajoči smo bili pogoščeni z toplim čajem, aperitivom in domačim pecivom, ki so ga pripravile domačinke, tako se je debata o prireditvi, nastopajočih in o planih za naprej potegnila v popoldanske ure.  

 

 

Tekst in fotografije:

 

Tone Vidrgar    

 

 

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TURISTIČNO DRUŠTVO DOBENO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Mengšan
Številka: 10-2016
Izšla: 14.10.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2016
Danes ni dogodkov.
25.10.2016 | Tečaji in delavnice
DEPRESIJA JE OZDRAVLJIVA
29.10.2016 | Kino
Risanke - Alpha and Omega
30.10.201 | Šport
Pravljični Palček gre v Medvedjo ali Mokriško jamo
30.10.2016 | Družabni dogodki
"BUČE GOVORIJO"
25.10.2016 | Tečaji in delavnice
DEPRESIJA JE OZDRAVLJIVA
29.10.2016 | Kino
Risanke - Alpha and Omega
30.10.201 | Šport
Pravljični Palček gre v Medvedjo ali Mokriško jamo
30.10.2016 | Družabni dogodki
"BUČE GOVORIJO"
31.10.2016 | Kultura
SVEČANOST OB DNEVU SPOMINA NA MRTVE, KI SO UMRLI V VOJNI ALI ZARADI VOJNE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo