Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 27.02.2017

pretežno oblačno
Danes bo deloma jasno z občasno zmerno oblačnostjo. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 15 stopinj C.
0°C | 12°C
torek, 28.02.2017
5°C | 14°C
sreda, 01.03.2017
3°C | 15°C
četrtek, 02.03.2017
0°C | 14°C
petek, 03.03.2017
2°C | 14°C
Opozorila
Ponedeljek, 27.2.2017 ob 12h
V noči na torek in v torek bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
0°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Prešeren navdušil Dobeno


KULTURA

| |
10.02.2016      12:26
A A

Prešeren navdušil DobenoPrešeren je navdušil Dobeno.
Prešeren je navdušil Dobeno.
Deli:

Prešeren navdušil Dobeno

 

Turistično društvo Dobeno je že lan,i na kulturni praznik priredilo, v počastitev spomina na našega največjega pesnika Franceta Prešerna, recital njegovih pesmi, katerim se je pridružilo še nekaj pesmi drugih avtorjev, pri Trojanškovi hruški (najstarejša tepka na Dobenu).

Prireditev je bila dobro obiskana, čeprav lokacija ni bila izbrana najbolj posrečeno.

 

Tako smo se v TD odločili, da za naprej zamenjamo lokacijo za prostor pred Anžinovo domačijo, ki bi idealno ustrezal našemu namenu, saj veliko dvorišče obkroženo z hišo, hlevom in skednjem, na sredini pa uta, nudi krasno naravno kuliso, za različne prireditve na prostem. Na naše veselje se je lastnik Brane Anžin takoj strinjal in nam rad odstopil prostor pred domačijo za ta namen.

 

Koordinatorka in režiserka prireditve Meta, se je kljub bolezni izjemno potrudila. Po njeni zamisli smo pripravili sceno in jo polepšali s cvetjem, ki ga je podarilo Vrtnarstvo Hubat. V ponedeljek, smo kljub »jokavemu« vremenu, posedli v uto še igralce (Prešerna, Urško, Povodnega moža in 2 meščanski gospe), v dokaj originalni opravi 19. stoletja. Prireditveni prostor je zaživel v Prešernovem času, čeprav je deževalo, to ni motilo nastopajočih in tudi obiskovalcev se je zbralo krepke, pol stotnije.

Še 3 dni pred prireditvijo ni kazalo najbolje (število nastopajočih), a se nas je na odru zvrstilo kar 13. Razen podžupana Boga Ropotarja in njegove soproge, smo bili ostali izvajalci le domačini z Dobena.

 

Vsi nastopajoči smo se potrudili in glede na komentarje gledalcev, svoj nastop opravili z odliko. Dodatno bi izpostavil: najmlajša, 11 letnega Luko Anžina in leto starejšega Domna Burgarja, sovaščanko Frančiško Hunjet, ki je recitirala kar 3 lastne pesmi, najstarejšega, Frančiška Podpečana (skoraj 80 let), z Ježkovo »Gangstersko idilo«. Posebno pozornost in navdušen aplavz vseh prisotnih, pa je požela igrano-recitirana izvedba Povodnega moža, v režiji in recitaciji Mete Selan, z ekipo amaterskih igralcev z Dobena, ki pa so svoje vloge odigrali profesionalno.

 

Pred zaključkom je vse prisotne pozdravil predsednik TD Martin Einsiedler, se zahvalil vsem nastopajočim za »nepričakovano dobro« izvedbo, ostalim udeležencem pa za obisk, nakar smo vsi prisotni zapeli še Zdravljico. Celoten program je trajal dobro uro, prisotni so menili, da je bilo kar prehitro konec, izvedba pa »skoraj vrhunska«, saj je požela obilo odobravanja in organizatorji smo obljubili, da se bodo podobne prireditve na Dobenu še dogajale.

 

Vsi prisotni in nastopajoči smo bili pogoščeni z toplim čajem, aperitivom in domačim pecivom, ki so ga pripravile domačinke, tako se je debata o prireditvi, nastopajočih in o planih za naprej potegnila v popoldanske ure.  

 

 

Tekst in fotografije:

 

Tone Vidrgar    

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TURISTIČNO DRUŠTVO DOBENO? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
TURISTIČNO DRUŠTVO DOBENO
TURISTIČNO DRUŠTVO DOBENO
DOBENO 76
Tel:041 744 633
Mengšan
Številka: 02-2017
Izšla: 17.02.2017

Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 27 28 1 2 3 4 5 6 7 8
27.02.201 | Šport
Zimske počitnice za otroke
01.03.2017 | Tečaji in delavnice
Čustva te osvobodijo ali pa pogubijo
07.03.2017 | Tečaji in delavnice
Praktični prikaz obrezovanja sadnega drevja
27.02.201 | Šport
Zimske počitnice za otroke
01.03.2017 | Tečaji in delavnice
Čustva te osvobodijo ali pa pogubijo
07.03.2017 | Tečaji in delavnice
Praktični prikaz obrezovanja sadnega drevja

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo