Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.01.2017

oblačno
Ponoči in jutri bo pretežno oblačno. V zahodni Sloveniji padavin ne bo, drugod bo občasno snežilo. Več padavin bo v južni Sloveniji. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do -8, ob morju malo nad 0, najvišje dnevne od -4 do -1, na Primorskem do 5 stopinj C.
-4°C | -1°C
sreda, 18.01.2017
-8°C | 0°C
četrtek, 19.01.2017
-8°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.1.2017 ob 19h
V torek in sredo bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo v sunkih dosegala hitrost 110 do 140 km/h.
-4°C
-1°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Župnijski upravitelj Jožef Lap zaključil ......


VERSKE

| |
06.08.2016      22:48
A A

Župnijski upravitelj Jožef Lap zaključil svoje poslanstvo na BrduDeli:

Se je začelo šušljati, da na Brdo pride nov župnik, najprej ta, nato oni in na koncu tretji, a do 31. julija je župnijo še vedno vodil župnijski upravitelj Jožef Lap. Vskočil je namreč namesto prejšnjega župnika in tako obe župniji vodil do imenovanja novega župnika. Pri nedeljski jutranji sveti maši sta se mu v imenu vseh župljanov za njegovo delo v Gospodovem vinogradu zahvalila Matevž Kink in Petra Avbelj. Z besedami :" Spoštovani g. Lap, stolni prošt in prelat! Danes se poslavljate z Brda kot naš župnijski upravitelj, zato se vam v imenu vseh župljanov Brdske fare zahvaljujem za vaše požrtvovalno delo, ter za pogum in smelost, ko ste pred sedmimi meseci, tako rekoč iz danes na jutri prevzeli upraviteljstvo nad našo župnijo. Pa vendar se je hitro pokazalo, da vam ni vseeno za nas. Z vso odločnostjo ste poprijeli za pastoralno delo, mi farani in župnijski sodelavci pa smo vse skupaj doživljali kot nekaj mesečni misijon...hvala vam za to bogato izkušnjo. V bodoče vam želimo še veliko zdravja, pri na daljnem delu pa obilo življenjske energije in Božjega blagoslova." so se  poslovili od župnijskega upravitelja, ki je sicer imel še eno sveto mašo ta dan v župniji in je nato odšel proti zeleni Ljubljani. V ponedeljek 1. avgusta je namreč v župniji že nastopil službo župnika novi župnik Pavle Okoliš, ki bo umeščen na mesto župnika v nedeljo 14. avgusta tega leta v župnijski cerkvi Marijinega Vnebovzetja na Brdu.  

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 10
Izšla: 23.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo