Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo na Primorskem sončno. Drugod bo spremenljivo oblačno in ponekod bodo občasno še manjše krajevne padavine. Pihal bo veter severnih do vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do 19 stopinj C.
5°C | 16°C
ponedeljek, 24.04.2017
6°C | 16°C
torek, 25.04.2017
10°C | 21°C
sreda, 26.04.2017
11°C | 19°C
četrtek, 27.04.2017
11°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Žive jaslice v živalskem vrtu Ljubljana


VERSKE

| |
31.12.2013      18:20
A A

Žive jaslice v živalskem vrtu Ljubljana


Verjetno si sv. Frančišek Asiški ni mogel leta 1223, ko je v Grecciu (Italija) postavil prve jaslice in obhajal božični večer v votlini nad vasjo ni mogel predstavljati, koliko oblik upodobitev Jezusovega rojstva bo njegova zamisel doživela. Pri nas na Slovenskem so prvi postavili jaslice jezuiti- Družba Jezusova, v cerkvi sv. Jakoba v Ljubljani leta 1644. Od takrat do danes je namen jaslic isti, le prikazane so na različne načine.


Deli:

Tako marsikje  poleg lepote dogodka predstavijo  še lepote kraja, spet drugje vpletejo prikaz starih običajev, poznamo jih v modernejši obliki in ne nazadnje se razlikujejo še po velikosti in ...... Svetopisemske dogodke so letos predstavili tudi v živalskem vrtu v Ljubljani in za razliko od mnogih živih jaslic, je  poleg številnih oskrbnikov v prizorih nastopila še pisana paleta živali. Prava paša za oči naših najmlajših, ki so si na koncu prireditve živali ogledali celo od blizu in jim dali kakšen priboljšek, ki so ga dobili iz rok prijaznih oskrbnikov.  Tako smo videli  žive jaslice in  božično zgodbo, v kateri imajo glavno vlogo poleg Marije, Jožefa in novorojenega Deteta, tudi živali-prebivalci živalskega vrta.  Znane božične napeve in za pravo božično vzdušje sta pred 300 let staro kaščo na prireditvenem prostoru prepevala  Nace Junkar in mešani pevski zbor župnije Ljubljana Polje. Mnogi so čas pred predstavo izkoristili za obisk živalskega vrta, ki ima kaj pokazati tudi v teh hladnejših dneh, če ne verjamete pa si vzemite čas in si živalski vrt in živali v njem za spremembo oglejte pozimi.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 20.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.04.2017
Danes ni dogodkov.
30.04.2017 | Kultura
Prvomajski nastopi Godbe Lukovica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo