Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 28.05.2017

pretežno jasno
Danes bo povečini sončno. Čez dan bo pihal šibak veter vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 28 stopinj C.
12°C | 27°C
ponedeljek, 29.05.2017
13°C | 29°C
torek, 30.05.2017
14°C | 30°C
sreda, 31.05.2017
15°C | 30°C
četrtek, 01.06.2017
16°C | 28°C
Opozorila
Nedelja, 28.5.2017 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
27°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Zaključek veroučnega leta na Brdu


VERSKE

| |
17.06.2014      12:28
A A

Zaključek veroučnega leta na Brdu


Ko se leto prevesi v drugo polovico se mnogi razveselijo bližajočih se počitnic, spet drugi pa se še trudijo, da bi svoj uspeh popravili na bolje. Ali kakor je pred časom v otroški oddaji na radiu Ognjišče dejala urednica Mavrice Melita Košir: "Šolsko leto je kot tekmovanje, kot tek na neko razdaljo, ko čeprav vemo, da bomo zmagali na smemo odnehati, ampak teči vse do cilja."


Deli:

Kako so letošnji veroučenci pritekli do cilja je znano, saj so dobili spričevala, ki so odraz tako njihovega znanja, kakor sodelovanja. In , da je bilo leto uspešno so se Bogu priporočili na začetku veroučnega leta , z sveto maša pa se mu tudi zahvalili na koncu veroučnega leta ,tudi z sodelovanjem pri sveti maši. Besede spodbude za v naprej , predvsem tistim, ki zapuščajo osnovno šolo, je med sveto mašo izrekel tudi domači župnik Andrej Svete in ob tem opomnil, naj  na počitnice s seboj, poleg vsega vzamejo tudi Boga, naj nikar ne pozabijo nanj kjerkoli že bodo. Na koncu svete maše, še sreča, da imamo župnika, ki ne pozabi na tisto drobno malenkost, ki veliko pomeni,  reči hvala vsem,  ki so pripomogli, da je letošnje veroučno leto uspešno zaključeno. Seveda smo se spomnili tudi s. Frančiške Gerčar, ki je svoje bogato znanje prenašala mlajšim rodovom, a ga trenutno zaradi bolezni ne more. Radost in veselje za starše pa ena skrb manj je bilo tokrat videti na obrazih veroučencev, a kaj kmalu bo prišel čas, ko bo ponovno treba v šolske klopi, do takrat pa naj jih pri igri in na dopustu spremljata mati Marija in Božji blagoslov.    
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 04
Izšla: 25.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6
28.05.2017
Danes ni dogodkov.
04.06.2017 | Družabni dogodki
Vabilo rokodelcev moravške doline
04.06.2017 | Družabni dogodki
Vabilo rokodelcev moravške doline

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo