Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.02.2017

oblačno
Popoldne bo oblačno, ponekod na Primorskem tudi megleno. Padavine se bodo okrepile in razširile nad vso državo. Jugozahodni veter bo ponehal, zapihal bo severovzhodnik.
8°C | 10°C
sobota, 25.02.2017
2°C | 10°C
nedelja, 26.02.2017
-4°C | 10°C
ponedeljek, 27.02.2017
-2°C | 13°C
torek, 28.02.2017
3°C | 13°C
Opozorila
Petek, 24.2.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
10°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

V župniji Brdo veje svež veter


VERSKE

| |
14.08.2016      23:39
A A

V župniji Brdo veje svež veterDeli:

Vedno znova ugotavljamo, da nam še vedno nekaj manjka, da še nismo popolni in, da moramo vložiti še veliko truda, da se izboljšamo. Kajti človek je samo človek in nič več, zato še kako prav pridejo besede apostola Pavla, ko se je na svojih misijonskih potovanjih srečeval s podobnimi razmerami in je zato  Kološanom pisal: „Omrtvite v sebi to, kar teži k zemlji: nečistovanje, pohotnost, strastnost, hudobno poželenje in pohlepnost, ki je isto kot malikovanje. Ne lažite drug drugemu, saj ste slekli starega človeka z njegovimi deli vred in oblekli novega, ki se prenavlja po podobi svojega Stvarnika, da bi ga spoznal.“ In, da se je po enoletnem zatišju nekaj premaknilo v župniji priča sobotna čistilna akcija v cerkvi, župnišču in okolici. Marsikaj je tokrat romalo na smetišče zgodovine, mogoče tudi kaj vrednega, a je že leta ležalo in se ni uporabljalo. V svojem krajšem nagovoru pred začetkom je župnik Pavel Okoliš izrazil svoje želje glede čiščenja in ureditve, ter vseskozi budno bedel nad delom. Tokrat se je glede številčnosti udeležencev pokazalo, da faranom ni vseeno kakšna je cerkev in župnišče, kakšen je utrip v njem, saj so k delu pristopili tako mladi kakor starejši. Poskrbljeno je bilo tudi za okrepčilo in tako je delo teklo hitro in učinkovito v zadovoljstvo tako novega župnika, tistih, ki so sodelovali pri delovni akciji in tistih, ki bodo delo opazili in ga znali tudi primerno nagraditi, čeravno samo z besedico pohvale. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 01
Izšla: 02.02.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 24 25 26 27 28 1 2 3 4 5
25.02.2017 | Turizem
Pustna povorka

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo