Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 25.01.2017

delno oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno, prehodno se bo nekoliko pooblačilo tudi v višjih legah in na Primorskem. Tam se bo burja nekoliko okrepila. Ponekod na jugu bo občasno lahko naletaval sneg. Najnižje jutranje temperature bodo od -12 do -6, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-8°C | -2°C
četrtek, 26.01.2017
-6°C | 0°C
petek, 27.01.2017
-7°C | 0°C
sobota, 28.01.2017
-6°C | 5°C
nedelja, 29.01.2017
-4°C | 3°C
Opozorila
Torek, 24.1.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-8°C
-2°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Umestitev novega župnika v službo na obe ......


VERSKE

| |
26.08.2015      21:47
A A

Umestitev novega župnika v službo na obe župniji


Od prvega avgusta vodi župniji Brdo in Zlato Polje novi župnik Vladimir Jaksetič , ki je k nam prišel iz župnije Velike Lašče, sicer pa je rodom iz Moravč.


Deli:

Pozdravni nagovor mu je tokrat izrekel kar eden izmed obeh farnih ključarjev in mu zaželel iskreno dobrodošlico v imenu župnijskega občestva. Z željo, da bi svoje duhovniško poslanstvo oznanjevanja , vodenja in posvečevanja z veseljem in živo vero potrjevali in, da bi radi darovali svete skrivnosti , za nas molili in nas imeli radi, ter gradili živo župnijsko občestvo.  Besede pozdrava so bile namenjene tudi posvečevalcu generalnemu vikarju, arhidiakonu dr. Francetu Šuštarju. Ki je v obredu umestitve poudaril, da smo se z veseljem  danes zbrali k temu, za vašo župnijo tako pomembnemu slavju. V imenu našega nadškofa in z njegovim pooblastilom bom umestil vašega novega župnika I. v njegovo novo službo. V imenu nadškofa pozdravljam vse farane, posebno pa še novega župnika. Vaš novi župnik je dobil odlok našega nadškofa, s katerim ga postavlja za rednega dušnega pastirja in župnika vaši župniji. Ta odlok vam bom sedaj prebral. Po prebranem odloku je sledila molitev k Svetemu duhu nato pa mu je izročil župnijo v posest. Obenem  mu je  Izročil tudi  skrb za zveličanje ljudi v župniji in mu ob tem skupno z vsemi navzočimi zaželel Božje milosti in blagoslova. Bog naj Ti podeli vse potrebne darove Svetega Duha, zdravja in moči, da boš mogel z veselim srcem služiti temu ljudstvu. Novi župnik se je zahvalil za izkazano zaupanje in tako prevzel najprej župnijo Brdo, nato  še župnijo Zlato polje.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 10
Izšla: 23.12.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.01.2017
Danes ni dogodkov.
28.01.2017 | Umetnost
Igra Dan oddiha - Valentin Katajev
29.01.2017 | Umetnost
Igra Dan oddiha - Valentin Katajev
28.01.2017 | Umetnost
Igra Dan oddiha - Valentin Katajev
29.01.2017 | Umetnost
Igra Dan oddiha - Valentin Katajev

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo