Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.02.2017

oblačno
Ponoči in zjutraj bo povečini pretežno oblačno, ponekod na Primorskem tudi megleno, le na severovzhodu bo sprva še delno jasno. V zahodni polovici države se bodo pričele pojavljati padavine, drugod bo sprva še povečini suho. Jugozahodni veter se bo potopoma polegel. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 11 stopinj C.
8°C | 9°C
sobota, 25.02.2017
3°C | 11°C
nedelja, 26.02.2017
-3°C | 9°C
ponedeljek, 27.02.2017
-1°C | 14°C
torek, 28.02.2017
2°C | 13°C
Opozorila
Četrtek, 23.2.2017 ob 19h
V severovzhodni Sloveniji bo zvečer in v noči na petek pihal okrepljen jugozahodnik s sunki med 70 in 90 km/h.
8°C
9°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Sveti Miklavž obiskal tudi Lukovico


VERSKE

| |
10.12.2013      19:44
A A

Sveti Miklavž obiskal tudi Lukovico


Prvi izmed dobrih mož v decembru sveti Miklavž ima bogato zgodovino, tako po času obiskovanj kakor po svojih dobrih delih. Sveti Miklavž je obdaroval že naše dedke in babice in še prej njihove dedke in babice. Seveda pa se je spremenila vsebina daril. Če so bili včasih zadovoljni že s krhlji suhega sadja in pomarančami so sedaj želje naših otrok in darila zelo drugačna.


Deli:

Čeprav je v preteklem letu sv. Miklavž  nekaj zmajeval z glavo, še bolj pa sveti Anton, da je v knjigi vse preveč črnih pik, sta letos vseeno  tudi prišla v naše kraje. Kaj se dogaja v marsikateri hiši na Miklavžev  ali kak večer prej so nam na v kratki igrici na odru kulturnega doma Janka Kersnika  pokazali mladi igralci. Prav zanimivo je bilo  primerjati dogajanje z razmerami doma, Ja zelo podobno se godi doma. Še sreča , da ne povsod. Pa je prišel tudi tokrat sveti Miklavž skupaj z zlobnim parkeljem , ki pa ga je sv. Miklavž že  pred dvorano dobro poučil, da ja ne bo počel neumnosti, da ne bo takšen kakor Martin in Nataša iz igrice.  S knjigo dobrih del je prisopihal še sveti Anton pred njim pa sta prišla dva angelčka, ki smo ju opazili že med igro, ko sta pokukala v  sobo Martina in Nataše in se zgrozila nad njunim pismom. In je sveti Miklavž poklical k sebi otroke najprej  drugega razreda in župnika Andreja, da so povedali kaj so se pri verouku naučili.  Tudi otroci prvega razreda so zapeli in navdušili, bolj tiste na odru, kakor  tiste v dvorani, saj so v dvorani vsi že nestrpno čakali, da pridejo na vrsto in prevzamejo darilo. Potem so bili na vrsti vsi ostali žal po  sistemu kdo bo prej in kdo  bo šel prej domov. Tisto pravo domačnost in potrpljenje pa že tako nekaj let sv. Miklavž zelo pogreša . Dvorana je po nekaj minutah  prazna in sv. Miklavž lahko pomaha v slovo le še redkim , ki si vzamejo čas in počakajo do konca, do njegovega odhoda. Tudi letošnji obisk sv. Miklavža  je ob pomoči Občine Lukovica,  Krajevnih skupnosti in mnogih drugih dobrotnikov pripravila župnijska Karitas Brdo -Zlato polje. Zborček je za nastop  pripravila Petra Avbelj, igralce pa Marija Juteršek.      
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 01
Izšla: 02.02.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 24 25 26 27 28 1 2 3 4 5
25.02.2017 | Turizem
Pustna povorka

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo