Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 16.01.2017

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno, predvsem v južni in deloma osrednji Sloveniji bo občasno rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem popoldne in zvečer zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do -1, na Primorskem do 5 stopinj C.
-5°C | -2°C
torek, 17.01.2017
-4°C | -1°C
sreda, 18.01.2017
-8°C | 0°C
četrtek, 19.01.2017
-8°C | -1°C
petek, 20.01.2017
-10°C | -1°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.1.2017 ob 12h
Danes bo na Primorskem sprva pihala zmerna burja, ki se bo popoldne in zvečer krepila in v sunkih dosegala hitrosti od 100 do 120 km/h. Še nekoliko močnejšo burjo pričakujemo v torek in sredo, ko bo v sunkih dosegala hitrost okoli 140 km/h.
-5°C
-2°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Sveti Florjan - zavetnik gasilcev


VERSKE

| |
07.05.2014      22:38
A A

Sveti Florjan - zavetnik gasilcev


Kako hitro smo pozabili na dni, ko smo bili brez elektrike, telefona in kar je še huje mnogi tudi brez cestne povezave. Letošnja zima je pokazala moč v vsej svoji veličini in nam dala vedeti, da smo še kako nemočni in ranljivi.


Deli:

In v vsej tej nemoči in ranljivosti smo bili deležni pomoči gasilcev, ki so sicer imeli doma verjetno tudi sami podobne težave kakor mi. V nedeljo 4. maja  smo se tako pri sveti maši najprej zahvalili Bogu, da jih je obvaroval nesreč in vsega hudega in nato še  gasilcem za njihovo nesebično pomoč, kadarkoli je potrebno. V nedeljo je namreč godoval zavetnik gasilcev  sv. Florjan, ki se mu gasilci priporočajo in zahvalijo vsako leto  v cerkvi sv. Luka v sp. Praprečah. Zahvalo za njihovo delo je izrekel najprej domači župnik Andrej Svete, nato pa je v nagovoru o zavetniku gasilcev in njihovem delu spregovoril tudi mašnik Jaka Barle-lazarist. Po končani sveti maši je domači župnik še blagoslovil novo vozilo za prevoz oseb in opreme, ki bo gasilcem pri njihovem delu v veliko pomoč. Z željo po številnih srečno prevoženih kilometrih in z tistim starim pozdravom Bogu v čast-narodu v korist," Na pomoč". 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 10
Izšla: 23.12.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo