Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.10.2016

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo pretežno oblačno ali megleno. Na Primorskem bo še pihala povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 7, v alpskih dolinah malo pod 0 stopinj C.
4°C | 14°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 14°C
ponedeljek, 31.10.2016
8°C | 13°C
torek, 01.11.2016
6°C | 9°C
Opozorila
Četrtek, 27.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Sveta maša za domovino


VERSKE

| |
28.06.2015      22:19
A A

Sveta maša za domovino


Sveta mašo za domovino v cerkvi sv. Vida v Šentvidu pri Lukovici med katero je župnik Andrej Svete spregovoril o naši poti skozi zgodovino in o želji po samostojnosti, smo tokrat zaključili z akademijo domovini v čast.


Deli:

V cerkvi svetega Vida v Šentvidu pri Lukovici so v počastitev praznika Dneva državnosti po sveti maši  pripravili krajšo akademijo. V njej so poleg citrarja Tomaža Plahutnika, ki je zaigral na citre, nekaj domovinskih zapeli še fantje. Med sveto mašo tokrat pel malce okrepljen zbor, saj so se domačemu mešanemu pevskemu zboru pridružili še pevci iz Brda. Vezni tekst, ki je bil delo Marte Kržan je prebirala  Nežka Bukor. Po končani akademiji smo odšli na prostor za prižig kresa, ki  ga je organizatorju kljub veliki količini dežja uspelo prižgati, da je zagorel kakor se za praznik in kres spodobi.

  

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 08
Izšla: 27.10.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo