Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.03.2017

oblačno
Danes bo večinoma sončno z občasno povečano koprenasto oblačnostjo. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 23 stopinj C.
7°C | 20°C
sobota, 25.03.2017
6°C | 19°C
nedelja, 26.03.2017
4°C | 12°C
ponedeljek, 27.03.2017
1°C | 14°C
torek, 28.03.2017
1°C | 19°C
Opozorila
Petek, 24.3.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
20°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Srečanje otroških pevskih zborov dekanije ......


VERSKE

| |
17.05.2015      17:07
A A

Srečanje otroških pevskih zborov dekanije Domžale


Srečanje otroških pevskih zborov dekanije Domžale je tokrat potekalo v cerkvi sv. Jurija v Ihanu, kjer sta zbrane najprej pozdravila domači župnik dr. Andrej Marko Poznič in animator za cerkveno petje Janez Avsenik .


Deli:

Majhna, a zato nič manj pomembna cerkvica je še kako dobro poznana Ihanskim zvončkom in slednji so začeli tokratno srečanje. Zbor , ki ga vodi sestra Mirjam Ferčak in na orgle spremlja Maja Lazar ima vedno tudi obilo instrumentalistov in tudi tokrat je bilo tako. Andreja Jeretina je na srečanje pripeljala otroški zbor iz župnije Jarše. Predstavili so se nam  skupaj z flavtistko Greto Pflaum in kitaristom Anžetom Kovačičem. Vedno nasmejani in razigrani v značilnih barvah sončka so tudi letos zapeli otroci zbora Sončni žarki iz Domžal ob spremljavi na kitari  zborovodkinje Lili Sever. Kar nekaj časa je bilo potrebno, da so se na oder postavili pevci iz Moravč. Moravški Zvončki so že nekaj let najštevilčnejši zbor na srečanjih. Vodi jih Barbara Fale na orglah pa jih spremlja Dominik Štefan. Zbor Zvonček iz župnije Vir  ima zborovodkinjo in  zborovodjo  Ano Pirnat in Martina Jereba, ki je tokrat zbor tudi vodil. Za spremljavo na kitaro je tokrat pri Zvončkih skrbel Boštjan Pohlin. Majhni, a kljub temu  glasni so pevci iz župnije Dob. Vodi jih Tina Grošelj, na kitaro jih spremlja Žiga Pogačar. Slišijo pa na ime Mavrica. Kot zadnji je tokrat nastopil otroški pevski zbor župnije Brdo, ki ga vodi in spremlja na kitari  Petra Avbelj. A s tem srečanja še ni bilo konec, saj so vsi zbori skupaj zapeli še dve pesmi. Tudi tokrat so se gostitelji izkazali in mladim pevcem in spremljevalcem pripravili obilno pogostitev, da ne omagajo od silnega petja na poti domov.                
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 02
Izšla: 09.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
31.03.2017 | Šole in vrtci
S smehom za malčke
01.04.201 | Šport
14. pohod po Jablaniški poti 1. april 2017
01.04. - 02.04.2017 | Družabni dogodki
3. Obletnica otvoritve Fast food Šime Lukovica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo