Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

oblačno
Ponoči bo oblačno, dež bo zajel večji del Slovenije, na Primorskem bo lahko tudi zagrmelo. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo.
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
11°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 18h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
12°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Ribič išče pomočnike


VERSKE

| |
15.05.2014      19:13
A A

Ribič išče pomočnike


Takšen je naslov teme letošnjega oratorija, ki ga pripravljajo animatorji iz Brda. Animatorji so v glavnem mladi iz župnije Brdo, ki že več let zbirajo ob petkih zvečer, zadnja leta pa so postali tudi malce bolj aktivni na področju evangelizacije.


Deli:

V preteklem letu so se družno odločili, da organizirajo prvi oratorij, ki je bil zelo dobro sprejet. Verjetno se sprašujete kaj vse počnemo na naših mladinskih srečanjih, ki so zadnja leta vse daljša. Kar težko nas je spraviti iz učilnice v župnjišču. Na srečanjih pod vodstvom Janeza Medena debatirajo o vseh možnih temah, ki se zadevajo naše vere ali pa življenja nasploh. A niso »zateženi« čez celo leto. Velikokrat pride na vrsto kak dober film, o katerem nato tudi debatirajo, pa seveda kakšna družabne igre jim niso tuje. Sobotne večere pa so rezervirali za sestanke o oratoriju , ali pa se zgolj za druženje ob kakšni stari računalniški igrici, filmu,… Ker mladi za izvajanje svojih programov potrebujejo prostor, so lansko leto poprosili gospoda župnika, če bi jim odstopil prostor nad svojo garažo, da bi ga spremenili v mladinske prostore. Z veseljem jim je odstopil prostor in mladi so že lansko leto malce začeli z gradnjo. Zatika se jim pri finančnih sredstvih in izkušnjah. Mogoče pa se bo našel kdo, ki bo prebral ta sestavek in bo priskočil na pomoč, kajti več nas bo prej bodo mladi dobili svoje prostore. Oratorij v naši župniji letos bo! Tako kot lansko leto v prvem tednu meseca julija. Začeli bodo v nedeljo 30.6 in končali v soboto 5.7.2014. Program in vse ostale informacije bodo starši dobili na prijavnicah v mesecu juniju. Še pred tem pa bo velika DOBRODELNA PRIREDITEV, ki je ne bi bilo brez donatorjev, ki so omenjeni na zadnji strani letaka. Seveda je ne bi bilo tudi brez vseh animatorjev, ki so se pridno trudili in izdelovali izdelke. Brez obiskovalcev sobotne prireditve 17. maja  RIBIČ IŠČE POMOČNIKE V Kulturnem domu Antona Martina Slomška v Šentvidu pri Lukovici ob 20 uri pa bo ves njihov trud zaman. Zato podprimo mlade, če ne drugače pa vsaj z obiskom zanimive prireditve in naredimo veselje sebi in njim.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 20.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2017
Danes ni dogodkov.
30.04.2017 | Kultura
Prvomajski nastopi Godbe Lukovica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo