Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 09.12.2016

jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Ob morju se bo občasno pojavljala nizka oblačnost. Najvišje dnevne temperature bodo od 6 do 12 stopinj C.
-3°C | 5°C
sobota, 10.12.2016
-5°C | 8°C
nedelja, 11.12.2016
-3°C | 8°C
ponedeljek, 12.12.2016
1°C | 6°C
torek, 13.12.2016
-2°C | 6°C
Opozorila
Petek, 9.12.2016 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
5°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Revija odraslih cerkvenih pevskih zborov ......


VERSKE

| |
20.11.2014      21:55
A A

Revija odraslih cerkvenih pevskih zborov dekanije Domžale


Leto je naokoli in cerkveni pevski zbori dekanije Domžale so na svoji reviji, pokazali, kaj so čez leto postorili in pridobili na glasbenem področju. Namen revije je predvsem predstavitev posameznih zborov in druženje med njimi.


Deli:

Tokrat so revijo odraslih cerkvenijh pevskih zborov domžalske dekanije v nedeljo, 16. novembra 2014, pripravili v cerkvi Svetega Mihaela v Mengšu. Pevci in pevke iz desetih župnij domžalske dekanije so zapeli sebi  in nam v veselje ter Bogu v častPetje ni dodatek k bogoslužju,ampak  njegov sestavni del. Zato še toliko bolj veljajo besede blaženega škofa Antona Martina Slomška:"Kdor poje, dvakrat moli." Še več. Petje dviga duha k Bogu in srce napolnjuje z veseljem Božje bližine, ki je navdihnila že pisatelje besedil cerkvenih pesmi in skladatelje. Smo lahko prebrali tokrat na koncertnem listu. Vezni tekst bral in uvodni nagovor zbranim povedal kar domači župnik Janez Avsenik, ki je besede veznega teksta preudarno dopolnil z krajšimi mislimi. Prvi se je predstavil mešani pevski zbor župnije sv. Jožefa z Vira, zatem domači mešani pevski zbor sv. Mihaela iz Mengša, sledil je cerkveni pevski zbor župnije Radomlje, mešani pevski zbor župnije Trzin, cerkveni mešani pevski zbor Marije Vnebovzete župnije Domžale, odrasli mešani pevski zbor župnije Jarše, cerkveni zbor Šentvid pri Lukovici iz župnije Brdo, mešani pevski zbor župnije Dob, cerkveni moški pevski zbor župnije Moravče, cerkveni mešani zbor župnije Moravče in mešani pevski zbor župnije Marije Vnebovzete Brdo. Pesmi, ki so jih zbori zapeli naj ogrevajo naša srca v prošnji za blagoslov novega nadškofa  Staneta Zoreta je še poudaril Janez Avsenik. Vsi zbori so bili za svoj pevski nastop deležni aplavza. Na koncu koncerta  so vsi skupaj pod taktirko Veronike Šarec zapeli še dve pesmi. Na orglah je skupno pesem Matija Tomca Gospod, Vodnikov nam daj, solo Matevž Kink in Ignacija Hladnika Vsi zbori zadonite spremljal Dominik Štefan. Po končanem pevskem druženju pred oltarjem cerkve sv Mihaela v Mengšu so na lepo sončno nedeljo popoldne pevci  nadaljevali v župnišču in zunaj njega. Dobrotah, ki so jih pripravili gostitelji in pridne gospodinje je pogovor lepše stekel in tudi pesem se je slišala v prostorih doma. Bog povrni z milostnimi darovi vsem pevcem in pevkam, zborovodjem, organistom … , ki lepšajo bogoslužje v naših cerkv

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 09
Izšla: 24.11.2016
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
December 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
09.12.2016
Danes ni dogodkov.
11.12.2016 | Kultura
Monokomedija
11.12.2016 | Kultura
Monokomedija

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo