Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo sprva oblačno. Padavine bodo od zahoda slabele in do zgodnjega popoldneva ponehale tudi v vzhodnih krajih. Delno se bo zjasnilo, na severozahodu pa bo ostalo bolj oblačno in predvsem na zahodu se bodo občasno še pojavljale krajevne padavine, deloma plohe. Čez dan bo spet zapihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 10, drugod od 12 do 18 stopinj C.
10°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 17°C
nedelja, 30.04.2017
4°C | 19°C
ponedeljek, 01.05.2017
5°C | 20°C
torek, 02.05.2017
8°C | 20°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 6h
Danes bodo predvidoma naraščale še reke v Posočju, v porečjih Vipave, Savinje in Dravinje ter Sava v srednjem toku. Močneje bo narasla tudi Sava v spodnjem toku.
10°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Procesija z lučkami


VERSKE

| |
29.05.2013      21:29
A A

Procesija z lučkami


Praznik Marije Pomočnice kristjanov v Sloveniji še posebej praznujejo v Marijinem svetišču na Brezjah, ki so najbolj znana slovenska božja pot . Je pa ta dan tudi praznik vseh Slovencev doma in po svetu, saj je Marija Pomagaj tudi zavetnica slovenskega naroda. Dobro je bila obiskana na praznik tudi cerkev sv. Vida v Šentvidu pri Lukovici, kjer imajo tudi podobo kronane Marije.


Deli:

V ohranjenih zgodovinskih zapisih ni točnih  navedb o tem, zakaj in čemu je do kronanja Marijine podobe v cerkvi sv Vida sploh prišlo. A verjetno se je škof Rožman po temeljitem premisleku odločil za kronanje milostne podobe, ki ga ni narekoval samo takratni čas, ampak globoka vera vseh, ki so zahajali k Mariji v cerkev sv. Vida po tolažbo in pomoč. Da so romarji hodili častit Marijo in se ji priporočati in zahvaljevati pričajo številne še ohranjene zahvale ob oltarju. Na večer praznika je brane nagovoril ljubljanski stolni prošt Jožef  Lap. Razmišljal je o ponosu biti Slovenec , o Mariji in o naši veri. Sledila je še procesija z lučkami, z milostno podobo šentviške Marije po vasi, ob molitvi in prepevanju litanij. Pobožnost smo sklenili z blagoslovom z Najsvetejšim.   
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 03
Izšla: 20.04.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
April 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.04.2017
Danes ni dogodkov.
30.04.2017 | Kultura
Prvomajski nastopi Godbe Lukovica

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo