Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, marsikje po nižinah se bo večji del dopoldneva zadrževala megla. Popoldne bo na severovzhodu pihal južni ali jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 16 stopinj C.
4°C | 11°C
ponedeljek, 24.10.2016
8°C | 17°C
torek, 25.10.2016
14°C | 19°C
sreda, 26.10.2016
14°C | 15°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 12°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
11°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Predvelikonočno srečanje za starejše in bolne ......


VERSKE

| |
21.04.2014      9:18
A A

Predvelikonočno srečanje za starejše in bolne na Brdu


Na cvetno soboto so se tudi letos na povabilo župnijske Karitas Brdo- Zlato polje zbrali v župnišču starejši in bolni, da bi za praznike bili deležni Božje besede in kruha znamenja življenja.


Deli:

K pripravi na Velikonočne praznike sodi  tudi vsakoletno srečanje starejših in bolnih, ki jim druženje s sebi enakimi  na jesen življenja pomeni zelo veliko. Tako mnogi pridejo že veliko pred začetkom srečanja, da se v miru pogovorijo med seboj in Bogom. Del srečanja je tudi sveta maša, ki jo je tokrat vodil nedeljski pomočnik Ivan Povšnar in v kateri je zbranim spregovoril na  njemu znan način. Tokrat je primerjal njihovo življenjsko pot z Jezusovo in jim ob tem dal vedeti, da so se zbrali zato, da bi se družili, srečevali, pogovorili in bili drug drugemu v oporo. Obenem jim je spregovoril o tem, da tako kakor je nebeški Oče poslal pomoč Jezusu, tako jo pošilja tudi nam, kajti ko smo utrujeni od teže življenja je naša "Veronika" morda kakšna vnučka, ali vnuček. Ko smo zapuščeni nam našo zapuščenost  odvzame kakšen telefonski klic dobrega prijatelja,ali prijateljice. Ko smo pozabljeni nam pozabljenost odvzame prijetna družba, molitev, ali delo. Ko trpimo na duši in telesu nam je v veliko olajšanje, če lahko sami hodimo, če nas noge še nesejo, če še vidimo, da lahko beremo. In niso samo spodbudne besede tiste, ki v dneh pred praznikih napolnijo srca naših starejših, poleg teh je še srečanje z Njim in bolniško maziljenje. In v drugem delu prijetno druženje, klepet in obdaritev. Lepim željam izraženim na tokratnem srečanju tako s strani Ivana Povšnarja, domačega župnika Andreja Sveteta in predstavnice župnijske Karitas se pridružujemo tudi ostali župljani in ljudje dobre volje.  

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Lukovica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo Rokovnjač
Številka: 07
Izšla: 29.09.2016
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo